promo-zsm
promo-zsm

Оприлюднено закупівельні ціни на живих свиней на 16 – 22 серпня 2021 року

Оприлюднено закупівельні ціни на живих свиней на 16 – 22 серпня 2021 року

Аналітичний відділ Асоціації «М’ясної галузі» повідомив прогноз закупівельних цін на 16 – 22 серпня 2021 року: 47-48 грн/кг на свиней живою вагою.

Прогнозується, що ціна на наступний тиждень, після зростання минулого тижня, збільшиться ще на 2 грн/кг. Отже, ринок вирівняв ціни на свиней із переходом ставки ПДВ з 14% на 20%.

У липні в Асоціації “М’ясної галузі” так і прогнозували, що повернення 20% ПДВ на свиней пройде одним із двох сценаріїв:

  1. Ціни на свинину для населення зменшаться на 6-10 грн/кг – різницю між 14% та 20% ПДВ на свиней.
  2. Ціни на свиней виростуть на 3-5 грн/кг живої ваги, а ціни на свинину для населення залишаться як є.

Існування і розвиток м’ясної галузі і свинарства неможливе без синергії всього ланцюга.  Про взаємодію і розвиток м’ясної галузі та свинарства дізнаєтесь, відвідавши Last Summer Day, до заходу залишилося менше 20 днів. Організатори події прагнуть об’єднати виробників та переробників м’ясної галузі, аби:

  • налагодити взаємовигідну співпрацю;
  • створити надійне економічне підґрунтя для ведення бізнесу;
  • закласти умови для виведення України в топ-експортерів свинини в світі;
  • посилити конкурентоспроможність українських виробників.

Україна знову фіксує позитивну тенденцію в галузі свинарства. За першу половину 2021 року Україна збільшила експорт свинини у 5 разів. Імпорт свинини в Україну зменшився – на 31,8%.

Джерело: Євростат

Ціна на німецькій біржі VEZG цього тижня на напівтуші кондиційних свиней не змінилися  – 1,37 євро/кг (43 грн/кг), на напівтуші свиноматок – 0,95 євро/кг (30 грн/кг). Ціни вказані без ПДВ.

Динаміка цін у світі:


🟢 1,52 €/кг (-3%) у ЄС
🟢 1,39 €/кг (+3%) у Бразилії
🟢 1,87 €/кг (-7%) у США
🟢 1,75 €/кг (+2%) у Канаді

Згідно із світовою епізоотичною ситуацією, на минулому тижні спалахи АЧС відбулися в Німеччині, Угорщині та Латвії. Найбільше всього – в Румунії (84 випадки).

Усі ціни вказані за забійну вагу.

Прогнозні ціни на живця свиней в Україні можуть різнитися за регіональною ознакою, що пов’язано із неоднорідним розміщенням виробничих і переробних потужностей м’ясної галузі.

Довідково

Щотижня Асоціація “М’ясної галузі” готує аналітичний прогноз закупівельних цін на живих свиней забійних кондицій, який оприлюднює на сайті асоціації та надсилає всім зацікавленим.

Прогноз базується на оцінці поточного рівня споживання свинини, змін у структурі попиту та пропозиції, вагомих чинників, які визначають стан м’ясної галузі (сезонні коливання, надходження імпорту, зміни валютних курсів тощо).

Прогнозні ціни акумулюють статистичну інформацію щодо цінової динаміки на ринку та слугують орієнтиром для м’ясопереробних підприємств і свинокомплексів.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *