Вперше з 2016 року у Німеччині зафіксовано невелике збільшення виробництва свинини в першому півріччі. За попередніми даними Федерального статистичного відомства (Destatis), німецькі бойні за перші шість місяців 2024 року виробили близько 3,4 мільйона тонн м’яса, що на 1,3% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року. Загалом було забито 24 мільйони свиней, великої рогатої худоби, овець, кіз і коней, а також 344,3 мільйона курей, індиків і качок.
За цей період забій свиней досяг 21,9 мільйона голів, що на 0,4% більше (+78 100 голів) порівняно з 2023 роком. З них 96,6% були свині вітчизняного походження, решта — з-за кордону. Виробництво свинини склало 2,1 мільйона тонн, що на 1,1% більше, ніж минулого року.
Свинина продовжує займати провідну позицію у виробництві м’яса в Німеччині, складаючи 62% загального обсягу, тоді як м’ясо птиці — 23%, а яловичина — 14,6%.
У той час, як європейський ринок для експорту української свинини залишається закритим через суворі регуляції та наявність АЧС, українські виробники можуть зосередитися на перспективних азіатських ринках. Особливо на фоні напружених торгових відносин між Європейським Союзом та Китаєм, одним із найбільших імпортерів європейської свинини. Через нові торгові конфлікти, Китай може обмежити імпорт свинини з ЄС, що створює додаткові можливості для інших постачальників, зокрема України.
Українська галузь свинарства має значний потенціал для нарощування поголів’я та збільшення експорту на глобальні ринки. За умови вирішення проблеми АЧС, Україна могла б стати важливим гравцем на світовому ринку свинини, посиливши свої позиції в Азії, де попит на свинину продовжує зростати.