promo-zsm
promo-zsm

Розроблена технологія розпізнавання міміки та емоцій корів та свиней

Розроблена технологія розпізнавання міміки та емоцій корів та свиней
pigcentre

Розпізнавання міміки та емоцій сільськогосподарських тварин дає краще розуміння, що в свій наслідок призведе до покращення якості м’яса. Про це заявив доцент Суреш Нітіраджан з університету Вагенінгена.

Європейским споживачам важливий добробут тварин. В опитуванні Eurobarometer в 2016 році 94% заявили, що  комфортні умови утримання сільськогосподарських тварин є важливим, а 89% заявили, що має існувати законодавство ЄС, яке вимагало б від власників ферм дбайливого догляду за тваринами, які використовуються в комерційних цілях.

Однак для забезпечення стандартів комфорту тварин у фермерських господарствах працівники, як правило, покладаються лише на практичні спостереження та вимірювання. Це збільшує частоту взаємодії тварини з людиною і може піддаватись загальній оцінці. 

Але, якщо б був спосіб відстежувати емоції сільськогосподарських тварин здалеку?

Застосування технології розпізнавання обличчя корів та свиней

Доцент Суреш Нітіраджан вважає, що технологію розпізнавання обличчя (яка вже давно застосовується на міжнародних прикордонних пунктах пропуску та на смартфонах) можна адаптувати для виявлення емоційних станів. Що з рештою допоможе покращити добробут тварин. 

Дотепер ця технологія використовувалась для ідентифікації таких видів, як коти, вівці, великі хижаки та примати. Нітіраджан розробив власну платформу розпізнавання обличчя WUR Wolf’s Wageningen, яка розпізнає корів та свиней. 

Ця технологія визначає візуальні сигнали, включаючи напруження в області шиї, форму ока, напруження бровей, зморщення носа та положення вух. Це дає змогу зрозуміти сигнали, які посилає тварина. Такі сигнали можуть бути використані для розпізнавання рівня дискомфорту, який відчуває тварина. Наприклад, якщо демонструється білок ока у свиней – це означає агресивну налаштованість. А коли вуха притиснуті до голови – свідчить про негативні емоції або відразу.

Завдяки цій технології можна проводити спостереження здалеку. Для більшості тварин присутність людини поруч може стати стресовим досвідом і змінити їх природну поведінку, відзначив доцент у своїй дослідницькій роботі. 

“Програмне забезпечення для розпізнавання обличчя дозволяє дослідникам без перешкод переглядати високоякісні відео- та фотоматеріали емоційних проявів тварин. Дослідники можуть навіть ідентифікувати окремих особин та їх дії в групі”.

Вплив на тваринництво

Суреш Нітіраджан припустив, що впровадження цієї технології в сільське господарство є важливим. Наприклад, фермерам це може допомогти виявити тварин, які переживають стрес, що в свою чергу може призвести до надання своєчасної медичної допомоги.

Від емоційного стану тварини залежить і якість м’яса, зазначив доцент у своїй публікації. 

“Щаслива корова чи свиня – це більш продуктивна корова чи свиня. Афективні стани або емоції сільськогосподарських тварин впливають не тільки на якість життя та добробут тварини, але і безпосередньо впливають на якість м’яса”.

“Рівні кортизолу, окситоцину, дофаміну та інших гормонів, які виділяються при різних емоційних станах вказують на біомаркери, які сильно впливають на якість м’яса”. 

Оскільки розпізнавання обличчя може також допомогти споживачам оцінити стандарт добробуту дослідник запропонував використовувати цю технологію на всіх фермах. Але це може спричинити підвищення ціни на м’ясо.

“Є паралелі, які можна провести з вирощуванням органічних продуктів харчування.“Технологія допоможе виробникам м’яса поставити преміум-ціни на свою продукцію за добробут тварин”.  

Нагадаємо, у Німеччині розпочато проект фінансуванням у розмірі 10 мільйонів євро для зниження відходів харчової промисловості за допомогою штучного інтелекту.

Джерело: Foodnavigator.com

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *