promo-zsm
promo-zsm

Стало відомо як Україна бореться з фальсифікатом

Стало відомо як Україна бореться з фальсифікатом
НС_CIAB_АМГ

Про дії, які зараз використовуються для боротьби з фальсифікатом в Україні розповіла Голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька.

За словами Голови, фальсифікат в Україні зараз – це проблема номер 1. В тому числі – це наслідок пандемії, яка вдарила по кишеням українців і активізувала ділків.

Держпродспоживслужба постійно вилучає фальсифікат по всій країні, в тому числі і завдяки активній співпраці із профільними громадськими організаціями та правоохоронними органами. Тільки за перші три місяці цього року було вилучено з обігу або не допущено до реалізації 8600 кілограмів фальсифікованих молокопродуктів, м’яса та м’ясопродуктів, риби.

“Знаходимо фальсифікат у школах. Тому в першу чергу нам потрібно посилювати заходи контролю саме у закладах освіти, тому що мова йде про здоров’я дітей”, – додала Владислава Магалецька

В Європі шкоду від фальсифікації експерти оцінюють на рівні 8-12 млрд. євро на рік. Найбільш поширене це явище в Іспанії, Італії, Нідерландах, Греції, Польщі. Серед продуктів, які фальсифікують найчастіше – жири та олії, риба та продукти з неї, м’ясо та м’ясопродукти тощо. В ЄС вживають такий термін: «Food fraud» – тобто харчове шахрайство. Це широкий спектр незаконних дій щодо продуктів харчування.

Нагадаємо, що в Україні з’явилась нова стратегія боротьби з з фальсифікатом.

Що ж робити?

“На мою думку, Україна має модернізувати законодавство, ввести відповідну термінологію, додаткові норми по простежуваності продукції, встановити адекватні санкції за порушення.

Також дуже важливо збільшення активності споживачів. ДПСС має стати надійним партнером кожного українця і отримувати оперативну інформацію з перших рук. Ось тут наш новий чат-бот і стане всім у нагоді! Переконана, що разом подолати проблему нам буде простіше” – резюмувала Голова ДПСС.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *