promo-zsm
promo-zsm

Рітейл ЄС оголосив бойкот бразильській яловичині

Рітейл ЄС оголосив бойкот бразильській яловичині
НС_CIAB_АМГ

Шість європейських мереж супермаркетів ЄС заявили, що перестануть продавати яловичину з Бразилії. Таке рішення пов’язане зі знищенням тропічних лісів Амазонки.

Як зазначається, мережа супермаркетів Lidl Netherlands зобов’язалася припинити продаж усієї яловичини з Південної Америки з 2022 р. Дочірня компанія Ahold Delhaize Albert Heijn, найбільша мережа супермаркетів у Нідерландах, повністю припинить закупівлю яловичини з Бразилії. Auchan France також прибере зі своїх полиць продукти в’яленого м’яса JBS. Супермаркети Carrefour Belgium і Delhaize припинять продаж в’яленої яловичини бренду Jack Link (що частково належить JBS).

Таке рішення торгові мережі прийняли на тлі розслідування бразильського видання Reporter Brasil, у якому стверджується, що найбільший постачальник яловичини JBS брав ВРХ із незаконно вирубаних лісів за схемою, відомою як відмивання худоби. Тобто, худобу, вирощену на незаконно вирубленій ділянці землі, продавали фермі перед продажем на бійню, щоб приховати її походження.

JBS повідомила, що не приймає незаконну вирубку лісів і заблокувала більше 14 тис. постачальників за недотримання її політики. Компанія заявила, що моніторинг “тіньових” постачальників є проблемою для всього сектора, але JBS створить систему контролю до 2025 року.

Бразильський виробник м’яса сказав, що у дослідженні Reporter Brasil згадуються лише п’ять із 77 тис. прямих постачальників JBS.

Вирубка лісів у бразильській Амазонії, найбільшому у світі тропічному лісі, різко зросла з того часу, як у 2019 році до влади прийшов правий президент Жаїр Болсонару та скасував заходи щодо захисту довкілля. Він сказав, що націлений на розширення сільського господарства та видобутку корисних копалин, щоб вивести регіон із злиднів. Вирубка лісів досягла 15-річного максимуму в 2021 р. Більшість очищених земель використовується для розведення великої рогатої худоби.

Джерело: agroportal.ua.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *