promo-zsm
promo-zsm

Асоціація “М’ясної галузі” бере участь у розробці плану Ukraine Facility для підтримки розвитку аграрного сектору України.

Асоціація "М'ясної галузі" активно долучається до розробки плану Ukraine Facility для підтримки розвитку аграрного сектору України
pigcentre

Асоціація “М’ясної галузі” готова активно співпрацювати у розробці плану Ukraine Facility, амбітного проекту фінансової підтримки від Європейського Союзу для розвитку аграрного сектору України. На першому засіданні міжвідомчої робочої групи, яку ініціював Кабінет Міністрів України, відбулася ключова дискусія про пріоритети та напрямки розвитку українського агросектору.

Представники Асоціації “М’ясної галузі” долучилися до зустрічі, де взяли участь також кілька десятків представників бізнесу, а також представники Міністерства аграрної політики та продовольства України та Міністерства економіки України. Аналітичну підтримку проєкту забезпечує Kyiv School of Economics, а також компанія Deloitte Ukraine.

Засідання було присвячене визначенню ключових напрямків розвитку аграрного сектору, які будуть враховані у Плані відновлення, реконструкції та модернізації України, що планується реалізувати протягом чотирьох років завдяки фінансовій підтримці ЄС у розмірі до 50 млрд євро. Асоціація “М’ясної галузі” внесла значний внесок до дебатів, пропонуючи свої рекомендації та ініціативи щодо подальшого розвитку агропромислового комплексу країни.

Згідно з висновками зустрічі, у групі були визначені наступні ключові напрямки розвитку агросектору:

🥩 Інтеграція українського законодавства до вимог Спільної сільськогосподарської політики Європейського Союзу, що дозволить українському аграрному сектору привернути більше інвестицій та стати конкурентоспроможним на міжнародному ринку.

🥩 Лібералізація ринку землі в Україні, яка буде сприяти залученню іноземних інвестицій та підвищенню продуктивності землеробства.

🥩 Розвиток програм кредитування для аграрних господарств і підприємств, що дозволить забезпечити фінансову підтримку для суб’єктів агропромислового комплексу та стимулювати їх розвиток.

🥩 Розбудова переробних потужностей та збільшення доданої вартості, що сприятиме створенню нових робочих місць та збільшенню виробничого потенціалу аграрної галузі.

Пропозиції та рекомендації, висловлені на зустрічі, будуть враховані у Плані відновлення, реконструкції та модернізації України, який має бути розроблений до 15 вересня 2023 року. Також ці ініціативи будуть враховані у секторальних стратегіях на наступні 10 років.
Такий ініціативний підхід залучення Асоціації “М’ясної галузі” в процес створення плану Ukraine Facility та співпраця з іншими галузевими групами обіцяє позитивні зміни та стимулювання економічного зростання країни. Підтримка роботи групи забезпечується за підтримки уряду Великої Британії (UK Aid) через проєкт Good Governance Fund “Економічний хаб: ефективна політика управління публічними фінансами та візія зростання”, у якому активно задіяні Abt Britain та Київська школа економіки.

Читайте також:

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *