promo-zsm
promo-zsm

Пташиний грип A (H5N8) може призвести до пандемії

пташиний грип

Доктор ветеринарних наук, академік РАН, професор кафедри епізоотології ім. В.П. Урбана, директор Науково-дослідного консультаційно-діагностичного центру по птахівництву ФГБОУ ВО «СПбГУВМ» Едуард Джавадов прокоментував зараження людей високопатогенним пташиний грипом.

На його думку, новий пташиний грип A (H5N8), зафіксований на півдні Росії в 2020 році, викликав у людей хворобу в легкій формі, однак це не означає, що даний вірус не буде мутувати, що може привести до епідемії або навіть пандемії.

Яка була ситуація з пташиним грипом раніше?

– У 2000 році в світі були зафіксовані спалахи грипу птахів (H5N1), який передавався від птиці людині. Тоді вірус грипу також подолав міжвидовий бар’єр. Летальність при цьому була дуже висока (понад 50% людей вмирали). Були застосовані певні методи боротьби з хворобою (в основному, санітарні заходи і вакцинація птиці в птахогосподарствах відкритого типу), що дозволило запобігти поширенню хвороби, – пояснив експерт.

Крім того, вірус тоді не набув здатності передачі від людини до людини, що врятувало світову спільноту від пандемії пташиного грипу.

У світі в даний час вся птиця, хвора на грип, піддається знищенню.

Чи допоможе вакцинація від пташиного грипу?

За його словами, фахівці і вчені вважають, що вакцинація не запобігає попадання патогенного вірусу в організм та не запобігає можливості його мутації.

– Жодна вакцина не може створити 100% імунітету і забезпечити 100% захист, але все-таки вакцинувати птицю необхідно не тільки в фермерських господарствах та птахофабриках відкритого типу, і не тільки вакциною проти низькопатогенного грипу птахів, але і на птахофабриках закритого типу і також проти високопатогенного грипу птахів на ризикованих територіях (в прикордонних з неблагополучними щодо грипу птахів пунктами, на шляхах міграції перелітних птахів та ін.), – упевнений експерт.

Також він додав, що чиновникам і вченим, що займаються цією проблемою, необхідно розробити комплекс заходів по боротьбі з цією небезпечною і для тварин, і для людини інфекцією.

Ситуація з високопатогенним пташиним грипом залишається в світі поки напруженою. Нещодавно він був виявлений на птахофабриці в голландському місті Сінт-Уденрод. В радіусі 1 км знаходяться ще дві птахофабрики. Для запобігання поширенню вірусу вся птиця на цих фермах, а це близько 122 тис. курей, буде знищена.

Джерело: meatinfo.ru

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *