У боротьбі із пташиним грипом в Німеччині з листопада 2020 року до 7 травня цього року було знищено близько 2,1 млн голів птиці. Утилізація відбувалася в 207 господарствах, у тому числі 0,9 млн голів індиків. Близько 1,2 млн індичат не посадили на вирощування.
Про це під час Міжнародного практичного форуму Poultry Farming розповів Йоахім Хольц. Він є регіональним директором у Південній і Східній Європі компанії Moorgut Kartzfehn von Kameke GmbH & Co. (Німеччина).
Від грипу птиці постраждала вся країна з пріоритетними регіонами, фермери вимагали відшкодування, зазначив він.
У Польщі, за словами Йоахіма Хольца, з листопада 2020 року і до кінця червня поточного року близько було знищено 13,4 млн голів птиці в 356 господарствах. Із них утилізовано 2,1 млн голів індиків. На вирощування не посадили щонайменше 2-3 млн індичат.
Читайте також:
Китай: імпорт свинини знизився на 9%
«У 2012-2014 роках у Німеччині через ситуацію з грипом птиці було розроблено багато законодавчих норм і правил для запобігання низці проблем, з якими у ті часи зіткнулися виробники м’яса птиці, – розповів Йоахім Хольц. – Цього року, до прикладу, у Німеччині якщо на підприємстві зранку підтверджувався випадок грипу птиці, ввечері вже все стадо було утилізовано».
У Польщі ж не було налагоджено оперативного реагування. До того ж така швидка утилізація вимагає величезних потужностей для спалювання птиці та її знищення, чого в країні не було, зауважив він. Тому хвора птиця могла довший час перебувати на підприємстві, через що відбувалось її перезараження.
Джерело: agrotimes.ua.