promo-zsm
promo-zsm

Африканська чума свиней шириться Індонезією

pigcentre

Африканська чума свиней (АЧС) продовжує поширюватися по Індонезії, де вірус був виявлений у 32 з 38 провінцій країни. Про це повідомляють офіційні джерела, попереджаючи про можливе подальше поширення епідемії та закликаючи галузь свинарства посилити біобезпеку.

За словами Сахата Пангабеана, представника карантинного агентства Індонезії, найбільша кількість випадків зафіксована у таких провінціях, як Східна Нуса-Тенгара, Північний Калімантан, Південний Сулавесі та Ріау. Влада закликає місцевих лідерів підвищити обізнаність серед громад і вчасно повідомляти про нові випадки зараження.

«Ми надаємо спеціальні землі для утилізації заражених свиней, а також створили сміттєспалювальні установки для спалювання туш», — зазначив Пангабеан на щотижневому урядовому засіданні, яке транслювалося в прямому ефірі. Влада також закликає громади уникати викидання заражених або мертвих свиней у річки, щоб запобігти подальшому поширенню хвороби.

Хоча точна кількість загиблих свиней внаслідок АЧС в цьому році не була оголошена, відомо, що в січні 6273 свині загинули в центральній провінції Папуа, а в жовтні 136 свиней померли там же. Загалом в лютому в Папуа зафіксували 220 смертей від хвороби.

Минулого року Індонезія зафіксувала спалах АЧС, що призвів до загибелі 35 297 свиней із загального стада у 285 034 свині на островах Ріау, розташованих поблизу Сінгапуру.

Ці інциденти є серйозним сигналом для індустрії свинарства країни, яка повинна вжити негайних заходів для боротьби з поширенням хвороби та захисту своїх тварин від подальших втрат.

Подібно до Індонезії, Україна також зазнає збитків через спалахи АЧС. За оцінками експертів, лише у 2023–2024 роках втрати української галузі свинарства від АЧС становили близько 1 мільярда євро. Проблема ускладнюється затримками в реєстрації вакцини та популізмом у підходах до її впровадження.

Водночас Україна має реальний шанс не тільки подолати хворобу, але й посилити свої позиції на світовому ринку завдяки інноваційній вакцині, яка вже демонструє ефективність у країнах Азії та Домініканській Республіці, а також визнана країною-учасницею ЄС – Румунією. Запровадження цієї вакцини може врятувати всю галузь, значно знизити втрати та створити передумови для експорту якісної та безпечної української свинини.

Джерело

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *