Домініканська Республіка зробила рішучий крок у боротьбі з африканською чумою свиней (АЧС), підписавши протокол про біобезпеку з міжнародними організаціями та розпочавши використання в’єтнамської вакцини, що вже виробляється у країні.
На базі підписаної угоди створено Фонд біобезпеки для домініканського свинарства. Ця ініціатива стала можливою завдяки підтримці Посольства США, USDA-APHIS, Міжамериканського інституту співробітництва в сільському господарстві (IICA), Міністерства сільського господарства Домінікани, Сільськогосподарського банку та національних асоціацій виробників.
Протокол закладає основи для впровадження регіональних і глобальних стандартів біобезпеки, які дозволять:
- Контролювати поширення АЧС та інших захворювань.
- Посилити вакцинацію, інспекції та моніторинг фермерських господарств.
- Забезпечити прозорість у свинарському секторі.
На закритті Управління з ліквідації наслідків АЧС міністр сільського господарства Лімбер Крус подякував міжнародним партнерам та місцевим виробникам за співпрацю. Він наголосив, що ці заходи дозволять країні досягти статусу «вільні від АЧС», що є унікальним прикладом у регіоні.
Міністр повідомив, що Домініканська Республіка вже використовує в’єтнамську вакцину проти АЧС, яку імпортували та почали виробляти місцеві лабораторії. Це стало можливим завдяки активній підтримці президента Луїса Абінадера та зусиллям міжнародних організацій.
На конференції виступили провідні експерти, серед яких: доктор Сільвія Крейндел (USDA-APHIS), представники Посольства США та IICA, лідери асоціацій свинарства Домінікани.
Тим часом Румунія, член ЄС, завершила тестування в’єтнамської вакцини, високо оцінивши її ефективність, а Домінікана вже активно використовує цю вакцину. В Україні ж популізм і дезінформація унеможливлюють впровадження дієвих заходів для боротьби із захворюванням. Галузь свинарства зазнає колосальних збитків, що сягають мільярдів гривень, через скорочення поголів’я, відсутність стратегії боротьби з АЧС та затримку з реєстрацією вакцини.
Попри значний вплив АЧС на галузь, дієвих кроків досі не зроблено. Зволікання з боку влади та свинарських асоціацій лише посилюють кризу, ставлячи галузь на межу катастрофи.
Читайте також: