З 28 жовтня по 1 листопада 2024 року Міністерство сільського господарства США (USDA) проводило четвертий тиждень боротьби з африканською чумою свиней (АЧС). У рамках кампанії «Захистимо наших свиней» організація має на меті підвищити обізнаність про АЧС, щоб допомогти виробникам свиней та ветеринарам швидко знаходити й ділитися корисною інформацією для захисту своїх стад.
АЧС ще не була виявлена на території США, проте після спалахів у 2021 році в Домініканській Республіці та на Гаїті, які стали найближчими до США за останні десятиліття, Міністерство вживає заходів для зміцнення безпеки свиней у країні. Доктор Розмарі Сіффорд, головний ветеринарний лікар США, підкреслила, що потрапляння АЧС в США може призвести до катастрофічних наслідків, включаючи загибель мільйонів свиней та економічні втрати до 75 мільярдів доларів протягом наступного десятиліття.
У рамках кампанії «Захистимо наших свиней» USDA надає безкоштовні ресурси, такі як відео, навчальні матеріали та інтерактивні посібники, доступні на веб-сайті Protect Our Pigs. Завдяки цій кампанії USDA сподівається, що підвищення обізнаності про АЧС допоможе запобігти спалаху хвороби та зберегти здоров’я свиней у США.
Поки США посилює заходи проти епізоотій, таких як африканська чума свиней (АЧС), в Україні все ще зволікають з прийняттям критично важливих рішень щодо захисту галузі свинарства, яка навіть в умовах війни та економічної нестабільності може генерувати для держави 6-12 млрд євро доданої вартості щороку. Через поширення дезінформації, яку активно підтримує керівництво профільної асоціації свинарів, заявляючи, що Україна нібито стане полігоном для тестування “неефективних” та “небезпечних” вакцин проти АЧС, хоча такі вакцини вже успішно застосовуються у В’єтнамі та Філіппінах і готуються до комерційного використання в Румунії — країні-члені ЄС, де протестували 10 000 доз з позитивними результатами, ситуація досі залишається не вирішеною, а фермери несуть значні збитки. Втрати України від АЧС уже досягли мільярдів гривень, призвівши до скорочення свинопоголів’я на понад 30%. Багато ферм, які постраждали від спалахів АЧС, продовжують нелегально продавати інфікованих свиней, щоб уникнути банкрутства. Без активної боротьби з дезінформацією та швидкого впровадження вакцин Україна ризикує втратити не лише стабільність галузі свинарства, а й вагомі можливості на світовому ринку свинини.