promo-zsm
promo-zsm

АЧС в Італії: перший випадок захворювання

АЧС в Італії: перший випадок захворювання
pigcentre

Перший випадок АЧС виявили у дикого кабана в регіоні П’ємонт на північному заході Італії.

Італійські ЗМІ повідомляють про випадок, який виявили у мертвого кабана в провінції Алессандрія. Інфекцію підтвердив Національний референтний центр з АЧС.

Реакція

Італійська газета Corriere della Sera процитувала регіонального радника з питань охорони здоров’я Луїджі Генезіо Ікарді. Він зазначив: «Ми діємо максимально оперативно. Негайне та скоординоване проведення заходів боротьби з дикими тваринами є основоположним у спробі обмежити та викорінити хворобу.

Проводяться зустрічі з компетентними ветеринарними службами, органами лісового господарства, природоохоронними та тваринницькими галузями».

Зона зараження та спостереження

«Відповідно до Національного плану з надзвичайних епідемічних ситуацій, розпочато створення кризових підрозділів на місцевому, регіональному та національному рівнях для виконання дій, передбачених оперативним керівництвом та спеціальними положеннями», – зазначає Ікарді.

«Найближчим часом буде визначено «заражену зону» та «зону нагляду» з відповідними приписами».

Наслідки для італійської ринку свинини

Corriere della Sera заявила, що випадок з АЧС може мати наслідки для торгівлі свининою в Італії. Адже країни, які не визнають принцип регіоналізації, можуть накласти заборону на імпорт усієї продукції свинарства з країни, де сталося зараження.

Останніми днями Confagricoltura Piemonte підняла тривогу щодо АЧС, говорячи про «сильний ризик» поширення, пов’язаний із «надмірним розповсюдженням» диких кабанів.

Генотип I на Сардинії

Формально Італія не на 100% вільна від африканської чуми свиней. На острові Сардинія генотип I африканської чуми свиней є ендемічним. Це остання інфекція АЧС у південній Європі, яка здебільшого закінчилась у 1980-х роках; вірус відомий лише на Сардинії.

Незважаючи на те, що про це не повідомляється, логічно припустити, що нинішній спалах є генотипом II. Тип, який був активним протягом останнього десятиліття. Саме він проник в Німеччину, Польщу, Румунію, Росію, Азію та країни Карибського басейну. Яким чином вірус опинився в північно-західній Італії – невідомо. Зараз він знаходиться на відстані понад 800 км від найближчого місця спалаху в Східній Німеччині.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *