promo-zsm
promo-zsm

Як доглядати за свиноматкою перед опоросом

Як доглядати за свиноматкою перед опоросом
pigcentre

Приблизно за 2 тижні до переходу свиноматок у загони для опоросу слід провести дегельмінтизацію, якщо є ознаки зараження тварин глистами. Оброблення від зовнішніх паразитів слід проводити двічі (відповідно до інструкції засобу), а також протягом кількох днів перед переміщенням свиноматок у приміщення для опоросу.

В ідеалі весь блок опоросу слід повністю очистити від органічних речовин, продезінфікувати й лишити на 5-7 днів до розміщення нової групи свиноматок. Якщо не вдається очистити все приміщення, принаймні це слід зробити з усіма індивідуальними загонами для опоросу.

Є багато якісних дезінфекційних засобів, зокрема сполуки четвертинного амонію, йодоформні сполуки, які можна використовувати, коли робота очищення виконана добре. Деякі дезінфектанти, як-от ті, що містять кам’яновугільний дьоготь або луг, слід ретельно змити через кілька годин, особливо з поверхонь, які безпосередньо контактують зі свинями.

Перш ніж помістити свиноматку в станок опоросу, необхідно вимити її соски й живіт теплою водою з м’яким милом.

Перед опоросом свиноматок можна годувати так, як і впродовж поросності – обмежити кількість корму до 1,8-2,7 кг на день залежно від погоди й умов утримання.

Закрепам можна запобігти або вилікувати, перейшовши на дієту, що має проносну дію, додавши 9 кг солей епсома або 6 кг хлориду калію на тонну корму. Також можна додавати борошно льону як частину білка в раціоні, інгредієнти, які створюють ефект ситості. Незабаром після опоросу з раціону свиноматки потрібно прибрати додаткові протизакрепні інгредієнти й наповнювачі.

Вода має бути у вільному доступі, але не можна допускати її проливання, аби не намокнув загін.

Джерело: agrotimes.ua.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *