promo-zsm
promo-zsm

Оприлюднено закупівельні ціни на живих свиней на 6 – 12 грудня

Оприлюднено закупівельні ціни на живих свиней
pigcentre

Аналітичний відділ Асоціації «М’ясної галузі» повідомив прогноз закупівельних цін на 6 – 12 грудня 2021 року: 45-46 грн/кг на свиней живою вагою.

Ціна на живих свиней в Україні все ще буде залишатися вищою за ціни на свиней в країнах ЄС. 

В Асоціації “М’ясної галузі” стурбовані рішенням Головного державного ветеринарного інспектора України від 19.10.2021 за №80 про заборону через 5 років від моменту визнання неблагополучними по АЧС ряду воєводств Польщі міжнародного транзиту свиней через Польщу.

Особливо у період кризи, галузь свинарства потребує швидкої модернізації – заміни генетики свиней на сучасну, високопродуктивну, що стало з жовтня 2021 року – неможливо.

Наслідками може стати масштабна продовольча криза в Україні через зростання собівартості і цін на мʼясо в світі і в Україні до рівня світових.

В АМГ закликають Держпродспоживслужбу знайти інше дієве рішення, яке вбереже нашу країну від вірусу АЧС та дозволить транзитне переміщення племінних свиней між державами (дозволено в ЄС, у тому числі по територіям неблагополучним по АЧС). Офіційна заява АМГ буде опублікована 03.12.2021.

Загалом, ринкова ситуація в свинарстві країн ЄС залишається критичиною. В Іспанії, наприклад, через збільшення виробничих витрат, м’ясна галузь може втратити 500 млн євро.

Ціни на свиней в Західній Європі знаходяться на історичному мінімумі. На німецькій біржі VEZG ціна на наступний тиждень на напівтуші кондиційних свиней збереглася на позначці в 1,20 євро/кг (36 грн/кг), на напівтуші свиноматок 0,6 євро/кг (19 грн/кг), на 25 кг поросят – 20 євро/голова (617 грн/голова). Ціни вказані без ПДВ.

На польській біржі CennikRolnicze середня ціна на живець тримається на позначці – 4,01 злотий/кг (27 грн/кг). Діапазон цін на живих свиней: 3,4 – 5,0 злотих/кг (20 – 33 грн/кг).

Джерело: Євростат

Динаміка цін у світі:

🔻 1,31 €/кг (-0%) у ЄС
🟢  1,30 €/кг (+8%) у Бразилії
🔻 1,09 €/кг (-5%) у США
🔻 1,35 €/кг (-1%) у Канаді

Усі ціни вказані за забійну вагу.

Прогнозні ціни на живця свиней в Україні можуть різнитися за регіональною ознакою, що пов’язано із неоднорідним розміщенням виробничих і переробних потужностей м’ясної галузі.

Довідково

Щотижня Асоціація “М’ясної галузі” готує аналітичний прогноз закупівельних цін на живих свиней забійних кондицій, який оприлюднює на сайті асоціації та надсилає всім зацікавленим.

Прогноз базується на оцінці поточного рівня споживання свинини, змін у структурі попиту та пропозиції, вагомих чинників, які визначають стан м’ясної галузі (сезонні коливання, надходження імпорту, зміни валютних курсів тощо).

Прогнозні ціни акумулюють статистичну інформацію щодо цінової динаміки на ринку та слугують орієнтиром для м’ясопереробних підприємств і свинокомплексів.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *