«Польський уряд має вжити надзвичайних заходів, щоб зупинити катастрофічне знищення свинарства в Польщі».
З таким закликом виступила Польська спілка виробників і роботодавців м’ясної промисловості (UPEMI). Зазначаючи, що криза в польській галузі свинарства загострилася за останні кілька місяців. UPEMI закликала владу вжити термінових заходів, щоб запобігти краху галузі свинарства.
У заяві Спілки зазначено:
«З одного боку, відбулося значне падіння цін на свиней; з іншого, ми відчули різке зростання собівартості виробництва».
АЧС продовжує проникати на нові території
Спілка вказала на основну проблему – АЧС, оскільки вірусній хворобі вдалося проникнути в нові райони, що поставило більше фермерів у невигідне становище. Профспілка пояснила, що фермерам, чия діяльність знаходиться в карантинних зонах, дозволяється продавати свинину лише на цих територіях, і в більшості випадків їм доводиться задовольнятися цінами, значно нижчими за середньоринкові.
Читайте також:
Вірус H1N1: Як запобігти поширенню на свинокомплексі
Також вони додали:
«Наслідком цієї тенденції може стати крах польської галузі свинарства. Фермери, які сьогодні ліквідують поголів’я, ймовірно, не повернуться до свинарства в майбутньому. Таким чином, Польща стане ще більш залежною від імпорту свинини. Це негативно вплине не лише на фермерський бізнес, а й на переробні підприємства».
Втрати свинарів у Польщі
Подібними коментарями щодо стану польської галузі свинарства нещодавно поділився Вітольд Хойнський, президент Польського м’ясного союзу. За його словами, більшість свинарів у Польщі за останні 3 роки втратили гроші, і чимало з них були змушені закрити ферми.
За його словами, середня втрата свиноферм, які виробляють 10-40 голів свиней, становила 235 злотих (51,30 євро) на 100 кг живої ваги, тоді як втрати великих тваринників становили близько 83 злотих (18,10 євро) на 100 кг живої ваги. У 2020 році в Польщі працювало 104 тисячі свиноферм, але ця кількисть знижується, підрахував Хойнський.
Хойнський зазначив:
«Донедавна Польща була великим виробником свинини, а зараз вона є 5-м імпортером свинини в ЄС. Частка імпортних поросят становить 40%, що впливає на продовольчу безпеку».
Джерело: pigprogress.net.