promo-zsm
promo-zsm

У Китаї виявили новий вірус АЧС

У Китаї виявили новий вірус АЧС
pigcentre

Нещодавно виявлений низьковірулентний вірус африканської чуми свиней (АЧС) генотипу 1 викликає хронічні інфекції поголів’я свиней.

Так, дослідження підтверджують виявлення другого штаму вірусу АЧС у двох провінціях Китаю. Описані віруси АЧС є вірусами генотипу 1, відмінними від вірусу генотипу 2 Georgia-07 та його похідних, що циркулюють наразі.

Ці вірусні ізоляти (негативні по гемадсорбції) мають нижчу вірулентність, що характеризується хронічним захворюванням, включаючи некротичні ураження шкіри та набряк суглобів.

Результати дослідження свідчать, що віруси легко передаються контактним тваринам. Примітно, що свиней, інфікованих цими вірусами, можна легко пропустити на початку спалаху хвороби через їхню знижену вірулентність.

Сучасні діагностичні інструменти ПЛР (на основі p72) або серологічні (на основі ELISA) мають бути адекватними для виявлення інфікованих тварин, кажуть дослідники. Через знижені характеристики вірулентності та трансмісивності цього вірусу логічно припустити, що він може бути присутнім в інших регіонах Китаю та Південно-Східної Азії.

Наразі у Китаї розробляють вакцини проти вірусу АЧС Georgia-07 та похідних (генотип 2, вірус серогрупи 8). Малоймовірно, що ці вакцини-кандидати забезпечать захист від вірусів (генотип 1, серогрупа 4), описаних вище, через відсутність перехресного захисту, який спостерігається серед гетерологічних штамів вірусу АЧС. 

Джерело: agrotimes.ua.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *