promo-zsm
promo-zsm

Чи варто переривати вакцинацію проти цирковірусу свиней

Чи варто переривати вакцинацію проти цирковірусу свиней
pigcentre

Боротьба з віремією дуже ефективна за вакцинації проти цирковірусу свиней другого типу (ЦВС-2). Саме тому існує думка, що безперервний високий тиск вакцинації поросят і свиноматок може врешті-решт викорінити інфекцію ЦВС-2 на фермі.

Ця гіпотеза була нещодавно перевірена. Після одного року програми масової вакцинації ЦВС-2 справді більше не виявлявся за допомогою звичайних методів ПЛР. Таким чином, поросята досягали забою серонегативними. Однак переривання програми вакцинації призвело до повторного виявлення вірусу вже через чотири місяці.

Докази зараження після припинення програми вакцинації можуть свідчити або про повторне зараження, або про те, що вірус так і не видалили з ферми, що найімовірніше.

Крім того, досить недослідженим є ЦВС-2-RD. Хоча існують послідовні критерії для діагностики репродуктивного захворювання за допомогою аналізу плода, все ще багато прогалин щодо реального впливу ЦВС-2 на репродуктивні показники, а також щодо субклінічної інфекції свиноматок і плодів.

Вакцини дозволяють запобігти репродуктивній недостатності, спричиненій ЦВС-2, але ступінь їх впливу на загальну репродуктивну функцію поки що мало досліджений. Вакцинація проти ЦВС-2 вважається основною для контролю клінічних і неклінічних результатів, пов’язаних із цією вірусною інфекцією. Важливо, що навіть за умови якісного менеджменту в господарстві (включно з  контролем ЦВС-2) треба бути в курсі того, що відбувається в польових умовах. Для цього треба застосовувати належну практику керування на всіх рівнях і правильно встановлювати діагноз у разі стану, що може нагадувати ЦВС-D на вже вакцинованих фермах.

Джерело: agrotimes.ua.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *