promo-zsm
promo-zsm

АЧС буде існувати в Німеччині ще 5 років

АЧС буде існувати в Німеччині ще 5 років
pigcentre

Таке припущення висловили ветеринарні експерти на прес-конференції в штаті Бранденбург.  Конференція створена в контексті 1 року африканської чуми свиней у Німеччині. Як запевняють експерти, 5 років – це дуже приблизно. Адже існує велика кількість факторів, що можуть впливати на епізоотичну ситуацію.

Постійний тиск вірусу із Західної Польщі

Від імені Німецького федерального науково-дослідного інституту охорони здоров’я доктор Карола Сотер-Луї пояснила, що ситуація у Східній Німеччині істотно відрізняється від ситуації в Бельгії чи Чехії. Це єдині країни, яким вдалося успішно викорінити АЧС на своїй території. Це тому, що їм довелося боротися лише з 1 зоною зараження. Ситуація в Німеччині інша – країна зазнає постійного тиску вірусу вздовж усього кордону з боку Західної Польщі. У Польщі ситуація з АЧС не контролюється.

Ситуація з АЧС в Естонії

В Естонії, після 5 років постійної боротьби з вірусом, АЧС вдалося подолати. Якщо б такі заходи впроваджувалися і в Польщі, на думку ветеринарних експертів, це могло означати, що через 5 років Німеччина змогла б викорінили африканську чуму свиней.  

Бранденбурзький ветеринарний лікар, доктор Стефан Нікіш, зазначив, що на кордоні з Польщею зараз будують другу постійну огорожу. Цей паркан буде доповнювати «основну огорожу», що проходить паралельно з прикордонними річками країни Одер та Нейссе. У Бранденбурзі не збудовано ще 184 км додаткового паркану.

«Цей другий паркан буде завершено приблизно до листопада 2021 року», – сказав доктор Нікіш. Захисний коридор, який буде створений, має служити «оплотом», що захищає решту Німеччини від АЧС. В цьому коридорі полювання на диких кабанів буде інтенсивним. У штаті Бранденбург ця смуга включатиме 815 км2 із 51 свинофермою з майже 14 000 свиней. За ними буде здійснюватися інтенсивний моніторинг.

На прес-конференції була також присутня Урсула Ноннемахер, державний міністр захисту прав споживачів Бранденбурга. Вона назвала тріумфом те, що вірус не мігрував далі на захід, а залишився відносно близько до кордону.

Фінансова підтримка виробників свиней

Для виробників свиней у постраждалих районах Бранденбурга наразі не передбачені прямі заходи для фінансової підтримки через випадки АЧС. Незважаючи на те, що заразилися лише 3 невеликі ферми, багато фермерів відчувають труднощі з продажами свиней. Вони стикаються з додатковими витратами на перевірку тварин, щоб довести, що вони не заражені АЧС. Виробники свиней мають право на компенсацію додаткових витрат, пов’язаних із транспортуванням свиней на бійні, або із моніторингом захворювань.

Також читайте: 33 країни пропонують допомогу Домініканській Республіці у боротьбі з АЧС.

Джерело: pigprogress.net.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *