promo-zsm
promo-zsm

Нова ідея боротьби з вірусом РРСС

Нова ідея боротьби з вірусом РРСС
pigcentre

Вчені з центру Framelco та бельгійського дослідного центру Poulpharm виявили значне збільшення IFN-γ (інтерферон-гама-реакції) у бройлерів, вакцинованих проти інфекційного бронхіту (IB), які отримували FRA C12 Dry, продукт на основі гліцеридів лауринової кислоти, та альфа-монолаурин. Більше того, суттєве збільшення титри анти-IBV антитіл спостерігали у бройлерів, які отримували продукт, порівняно з контрольною групою. Ці результати спонукали Framelco провести більше досліджень продукту гліцеридів та його впливу на PRRSv.

В одній із бельгійских ферм, в якій виявили спалах вірусу РРСС вивчали вплив гліцеридного продукту. Одна група свиноматок отримувала регулярні корми і служила контрольною групою. Друга група свиноматок отримувала гліцеридний продукт перед опоросом та під час лактації. Відлучені поросята також отримали продукт.

Після проведення дослідів виявилось, що група, яка отримувала гліцериди С12 показала позитивні результати, порівняно з контрольною групою. Смертність до відлучення зменшилась на 29% у групі лікування. Кількість відлучених поросят у групі лікування збільшилася на 2,2 поросят на свиноматку, що на 19,5% більше.

При цьому відлучені поросята в контрольній групі отримували більше індивідуальних ін’єкцій проти опорно-рухових проблем у порівнянні з групою лікування (3,2% проти 1,9% від загальної кількості відлучених поросят). На основі зібраних даних збудником цих опорно-рухових проблем, швидше за все, був S. suis. Отже, гліцериди С12, здавалося, пригнічували сприйнятливість до вторинних інфекцій S. suis.

topigs norsvin

Вплив гліцеридів на РРСС

Для вивчення впливу продукту гліцериду на розвиток РРСС дослідницька група Poulpharm збирала через слизові ротової порожнини відлучених поросят. Через 37 днів після відлучення випадковим чином відбирали десять загонів, яким давали жувальні мотузки. Команда проаналізувала пероральні рідини за допомогою тесту RT-qPCR із граничним значенням Ct 42.

Показник Ct 42 і вище зареєстрований як негативний, нижче Ct 42 відображало позитивний результат, і чим нижчий показник тим більше вказувало високу концентрацію РРСС. На сьомий день після відбирання, 20% поросят контрольної групи дали позитивний результат на вірус РРСС, тоді як в групі, яка приймала ліки показник був всього 10%. Через 37 днів після відлучення 70% загонів у контрольній групі мали позитивні результати і лише 20% у групі лікування. На підставі цих результатів виявилось, що FRA C12 Dry зменшує інфікування РРСС у відлучених поросят.

Для кращого розуміння способу дії гліцеридів С12 проти РРСС зараз проводиться тест в дослідних центрах. Мета цього дослідження – виявити можливий прямий противірусний ефект гліцеридів лауринових кислот проти РРСС та його здатність модулювати продукцію кількох цитокінів у клітинах, інфікованих тварин.

Хоча спосіб дії в даний час ще не до кінця зрозумілий, гліцериди лауринової кислоти, здається, є цікавим та перспективним інструментом, що допомагає безпосередньо та / або опосередковано у кліренсі вірусів РРСС та у контролі ризику зараження вторинними інфекціями у РРСС-позитивних свиней.

Читайте детальніше про дослідження нових методів контролю РРСС.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *