promo-zsm
promo-zsm

Молодий данський фермер обирає переваги TN70

Молодий данський фермер обирає переваги TN70
pigcentre

На фермі Houstrupgaard в місті Tårs на півночі Данії, яка належить родині свинарів в третьому поколінні, знаходиться 1000 свиноматок і відгодівельне поголів’я. Родина ще володіє 250 гектарами орних земель. Всього на фермі працює 7 чоловік. Після недавнього розширення ферми з 650 до 1000 свиноматок, Джеспер Будолфсен вирішив вибрати для своєї ферми свиноматок TN70 генетики Topigs Norsvin.

Представники нового покоління сприймають речі інакше. Джеспер Будолфсен якраз з їх числа. Вони орієнтуються не тільки на високу кількість живонароджених або відлучених поросят, а враховують всі економічні складові роботи ферми, включаючи витрати на утримання та інші вкладення. Вони також розуміють, що крім роботи на фермі люди хочуть мати особисте життя, тому для них так важливо отримання задоволення від своєї роботи і мінімальне залучення. Це покоління також відмічає необхідність сталого виробництва.

Читайте також: Як розводять свиней, що мають стійкість до хвороб?

Більше із свиноматками TN70

Перший досвід роботи з свиноматкою TN70 припав на той час, коли Джеспер працював на фермі в Норвегії. «Мене здивували показники зростання поросят, їх вага при народженні та на відлученні». У поєднанні з хорошими материнськими якостями і легкістю в управлінні, про свиноматок склалося фантастичне враження.

Молодий данський фермер обирає переваги TN70

Повернувшись в Данію, він приступив до розрахунків по збільшенню чисельності поголів’я на своїй фермі до 1000 свиноматок. Джеспер порівняв свиноматок двох генетик Danbred і Topigs Norsvin (TN70), після чого прийшов до висновку, що найкращим вибором для його ферми буде TN70. «Знизилися витрати на станки опоросу, і для роботи потрібно було менша кількість станків. Також знизилися витрати, пов’язані зі штучним вирощуванням поросят».

За рахунок того, що свиноматка в змозі самостійно подбати про своє потомство, ми маємо позитивну тенденцію зниження залучення працівників в роботі ферми. Наприклад, ми одноразово вирівнюємо приплід. Відразу після народження. Оскільки свиноматка повністю піклується про поросят, будь-якої допомоги або методів штучного вирощування не потрібно.

З огляду на вищесказане, для сім’ї Будолфсен свиноматки TN70 є економічно вигідними. «За моїми підрахунками, витрати по збільшенню ферми до 1000 свиноматок на базі свиноматки TN70 порівнянні з витратами, які ми маємо працюючи з 850 свиноматками генетики Danbred».

Більший термін лактації

Перший досвід роботи з свиноматкою TN70 залишає приємні враження. «На даний момент, наша мета – це 16,5 живонароджених поросят на гніздо і більше 14,5 відлучених на свиноматку на опорос. TN70 тільки дали перший приплід, і завершальний етап будівельних робіт з розширення ферми не дозволили свиноматкам досягти максимальних показників. Але я впевнений, що ми досягнемо мети».

Є одна риса, яка в корені відрізняє TN70 – це виробництво молока. TN70 продовжує виробляти молоко в будь-якій ситуації. «Ми звикли до того, що у свиноматки при втраті ваги знижується лактація, так як частина молочних залоз припиняють працювати. Але TN70 продовжує виробляти молоко, отже, ми повинні підібрати оптимальну програму годівлі для підтримки належної кондиції свиноматки “.

Максимальна економія

Поки рано оцінювати результати на відгодівлі. «Я очікую тих же результатів, що і в минулому.» Джеспер розраховує, що з TN70 сімейна ферма вийде на максимальні економічні показники. І мова йде не про підвищення числа поросят, а про високий прибуток і планомірному виробництві. «Нам потрібно більше орієнтуватися на витрати, необхідні для вирощування однієї свині. Собівартість виробництва однієї голови на фермі з показником в 38 поросят на свиноматку в рік може бути вище, ніж на фермі з показником в 33 поросяти. Також важливо розуміти, що все рідше можна зустріти кваліфікованих співробітників, і що в майбутньому їх не влаштує перспектива роботи в дві зміни з 5 ранку до 9 вечора для досягнення високих показників у вирощування поросят». Дізнатись більше про генетику Topigs Norsvin можна за посиланням.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *