Виробництво яловичини в Європейському Союзі скоротилося на 1% за перші вісім місяців і склало 4,4 мільйона тонн. Саме в Ірландії відбувся основний спад виробництва (-8%) у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Також Німеччина, Польща та Бельгія повідомили про падіння виробництва яловичини, але не значне.
З іншого боку, Іспанія продемонструвала помітне зростання виробництва – на 6%. Показники для найбільшого виробника яловичини в ЄС, Франції, практично не змінилися за рік. Було забито 14,9 мільйона голів великої рогатої худоби та телят.
Європейська комісія прогнозує, що забій ВРХ збільшиться у другій половині року, враховуючи високі ціни на худобу та збільшення витрат на корми. Таким чином, загальний рік виробництва прогнозується на рівні -0,5% з 2020 року.
Читайте також:
Чим цікавий для України аграрний досвід Бразилії?
У 2022 році очікується подальше скорочення виробництва. Експорт яловичини з ЄС у січні-серпні зріс на лише 1% – до 137 000 тонн. При цьому імпорт ЄС скоротився на 12% і склав 298 тис. тонн.
Очікується, що торгівля яловичиною в ЄС відновиться до кінця року, оскільки, за прогнозами, зростання експорту продовжиться, а ринки громадського харчування ЄС знову відкриються і затребують більше імпортованої яловичини. Однак нові карантини в деяких регіонах можуть дещо погіршити цей прогноз.
Джерело: euromeatnews.com.