

Торгові тарифи, які впроваджує президент Дональд Трамп, викликають у відповідь тарифні заходи з боку інших країн, що можуть серйозно вплинути на економіку США, зокрема на виборців Трампа. За даними аналізу New York Times, майже 8 мільйонів американців працюють у галузях, які постраждають від цих тарифів, і більшість із них — це виборці Трампа.
Тимчасові торгові санкції з боку таких країн, як Китай, Канада та Європейський Союз, спрямовані на індустрії, що мають ключове значення для підтримки економічної бази в таких регіонах, як середній Захід, Південь та Південний Схід США. Найбільше це торкнеться сільського господарства, автомобільної промисловості, а також виробництва вугілля та нафти. Тарифи, зокрема, впливають на підприємства, що займаються обробкою курятини та виробництвом автомобільних запчастин, що знаходяться в районах, які підтримують Трампа.
За даними аналітиків, республіканські штати особливо вразливі до торгових санкцій. Наприклад, в таких штатах, як Вісконсін, Індіана, Мічиган, Кентуккі та Алабама, значна частина економічно активного населення працює в галузях, що можуть постраждати від цих обмежень. Так, 9,5% усіх робочих місць у Вісконсіні пов’язані з галузями, що потрапили під удар, а 8,5% в Індіані.
Наслідки торгової війни вже відчуваються на сільському господарстві, яке є важливою частиною економіки Трампа. Підвищення тарифів на сільськогосподарську продукцію у перший термін каденції Трампа спричинило зниження експорту сої та інших культур, що завдало серйозної шкоди фермерам.
Експерти зазначають, що через введення нових тарифів торгові партнери США намагаються направити удар саме туди, де це завдасть найбільшого болю Трампу. Вони хочуть дати зрозуміти, що США не можуть дозволити собі знущатися з інших країн, не зазнавши відповідних втрат.
Загалом, ці тарифи, за словами економістів, можуть негативно позначитися на зайнятості в США, оскільки відсутність товарів на зовнішніх ринках, ймовірно, призведе до зниження прибутків та втрати робочих місць. Водночас Трамп все ще стверджує, що тарифи допоможуть створити нові робочі місця в країні, хоча експерти попереджають, що ефект може бути не таким, як він очікує.

Читайте також: