

Китай впроваджує масштабні реформи у тваринницькій галузі, спрямовані на зменшення використання зерна для кормів, підвищення ефективності виробництва та збереження ресурсів. Ці заходи є відповіддю на зростаючий попит на худобу, птицю та водні продукти, який, за прогнозами, значно збільшиться до 2030 року.
Китай планує зменшити залежність від зерна шляхом:
- Просування дієт із низьким вмістом білка. Додавання синтетичних амінокислот у корми дозволяє скоротити використання соєвого шроту та іншого кормового зерна на 20 млн тонн без збільшення витрат.
- Заміна зернових на альтернативні білкові джерела. Використання нетрадиційних білкових ресурсів може замінити до 14 млн тонн соєвого шроту.
Китай прагне оптимізувати структуру кормів за допомогою:
- Максимального використання внутрішніх білкових ресурсів. Це передбачає стандартизовану обробку нетрадиційних ресурсів білка для їх використання у кормах.
- Активного вирощування високоврожайних кормових культур. Зокрема, солончакові та лужні землі будуть використовуватися для вирощування трав, що замінить зернові культури.
Просування трав у кормах дозволить підвищити ефективність сільськогосподарського виробництва. Згідно з прогнозами, зернокормова сівозміна та вирощування трав можуть скоротити використання зерна на 14 млн тонн для великої рогатої худоби та овець.
Завдяки цим заходам Китай планує до 2030 року:
- Збільшити ефективність конверсії кормів.
- Підвищити продуктивність тваринницької галузі.
- Оптимізувати використання сільськогосподарських ресурсів та створити стабільну базу для задоволення зростаючого попиту на продукти тваринництва.

Читайте також:
Українська свинина: нові можливості на глобальному ринку

Читайте також: