promo-zsm
promo-zsm

Держава підтримуватиме будівництво тваринницьких ферм

Держава підтримуватиме будівництво тваринницьких ферм

Мінагрополітики України шукатиме можливості для максимальної підтримки реконструкції та капітального будівництва тваринницьких ферм вже цього року.

Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький, повідомили в Спілці молочних підприємств України.

Нині спостерігаються позитивні зрушення у напрямі будівництва та/або реконструкції тваринницьких ферм і комплексів, підкреслив Тарас Висоцький. Якщо декілька років поспіль залишок невибраних бюджетних коштів, виділених на компенсацію частини вартості збудованих/реконструйованих тваринницьких об’єктів, спрямовувався на фінансування інших напрямів держпідтримки розвитку тваринництва, то цього року, за попередніми підсумками, попит за даним напрямом майже втричі перевищує запланований.

На думку першого заступника міністра, нині певну надію на майбутнє молочної галузі в Україні дає зупинення скорочення поголів’я корів у промисловому секторі та збільшення попиту на закупівлю племінного поголів’я корів.

Так, цього року попит на участь у програмі часткової компенсації вартості закуплених племінних корів (телиць, ембріонів) вдвічі перевищив заплановані у держбюджеті обсяги фінансування за даним напрямом бюджетної підтримки розвитку тваринництва.

«Спільно зі Спілкою молочних підприємств України ми пропрацьовували першочергові кроки щодо реформування державної фінансової підтримки розвитку молочної галузі у 2022-2023 роках, – зазначив Тарас Висоцький. – Вирішили, що необхідно зробити більший фокус бюджетної підтримки на стимулюванні інвестиційних процесів у молокопереробці. Ми про це вже рік говоримо, але наразі це вже вирішено і прокомуніковано сектором на засіданнях відповідних робочих груп із питань удосконалення державної підтримки розвитку сільського господарства при міністерстві. Причому бюджетна підтримка надаватиметься як у випадках будівництва нових молокопереробних потужностей, так і при відновленні чи реконструкції виробництва молокопродуктів».

Джерело: agrotimes.ua.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *