promo-zsm
promo-zsm

Європейський експорт свинини впав до 10-річного мінімуму, виробництво свинини в Україні зростає

Європейський експорт свинини впав до 10-річного мінімуму, виробництво в Україні зростає
pigcentre

У 2023 році ЄС експортував 4,21 мільйона тонн свинини та продуктів із неї, що є аналогічним показнику 2013 року (4,26 мільйона тонн). Як це вплине на розвиток українського свинарства? У Центрі підвищення ефективності в тваринництві поділилися своїми висновками з приводу даної динаміки.

Згідно з даними Єврокомісії, минулого року ЄС експортував загалом 4,21 млн тонн (вага туші) свинини та продуктів із неї. Це на 19% менше порівняно з 2022 роком і є таким же обсягом, як і 10 років тому в 2013 році, коли було експортовано 4,26 млн т. Рекордні показники 2020 року, коли було експортовано 6,34 млн тонн, тепер залишилися в минулому.

У 2023 році можна спостерігати зниження експорту в усіх напрямках, окрім Сполученого Королівства (+7%), з помітним зниженням на 25% і 32% до Китаю та Філіппін. Частка Китаю в загальному експорті ЄС у 2022 році зменшилася з 30% до 27% у 2023 році. У 2020 році його частка досягла максимуму в 52%, що стало причиною збільшення європейського експорту в 2019 і 2020 роках. 

Дивлячись на щомісячний експорт, кожен місяць минулого року був нижчим за значення з 2022 року, а також нижчим за середнє за останні 5 років, як показано на наступному графіку:

За думкою експертів Центру підвищення ефективності в тваринництві, дана тенденція означає, що українське свинарство має можливість замістити частку ЄС на світовому ринку м’яса. Розвитку свинарства в Україні сприяють низькі ціни на корми, менша вартість праці ніж в ЄС, відсутність жорстких екологічних норм, а можливість використання відходів від виробництва біоетанолу та спирту (спиртова барда) у годівлі свиней здатне перетворити галузь на одну із провідних у світі. Кожен з цих факторів розв’язує руки бізнесам, і за умов подолання основних перепон в свинарстві, таких як африканська чума свиней, стрімкий розвиток стане помітним вже у найближчі роки!

Це збільшить додану вартість в середині країни у порівнянні з експортом зернових на 6 млрд євро щороку на сухих кормах та 12 млрд євро щороку на відходах спиртової промисловості, порахували в Центрі підвищення ефективності в тваринництві – програма “Нове свинарство України”.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *