promo-zsm
promo-zsm

Саудівська Аравія посилила позиції імпортера українського м’яса

Саудівська Аравія посилила позиції імпортера українського м'яса
НС_CIAB_АМГ

У 2021 року Саудівська Аравія посилила свої позиції як імпортер українського м’яса. Вона закупила 101 тис. тонн м’ясопродукції на суму $190 млн, збільшивши свою частку в нашому експорті до 22,5%.

Про це поінформував старший науковий співробітник відділу економіки аграрного виробництва та міжнародної інтеграції Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Богдан Духницький.

Ця близькосхідна країна закуповує в Україні виключно м’ясо птиці. Перші закупівлі вона зробила у 2015 році. А вже у 2020 році експорт українського м’яса птиці до Саудівської Аравії сягнув 83 тис. тонн на суму $136 млн.

Нідерланди, які протягом 2017-2019 років очолювали десятку найбільших покупців  українського м’яса з часткою у 16,1%, утримують друге місце – з обсягами закупівель близько 58 тис. тонн на суму $136 млн.

Значними є також частки Китаю (7,2%), ОАЕ й Словаччини (по 4,7 %), Азербайджану (3,9%), Білорусі (3,6%) та Казахстану (3,5%).

Загалом ці країни принесли 2/3 доходів від продажів Україною м’яса на глобальному ринку, зазначив експерт.

Протягом всього 2021 року українські експортери мали заборону на поставки курятини до Європейського Союзу з тих регіонів нашої країни, де був виявлений грип, птиці, однак це не вплинуло суттєво на підсумкові показники, зауважив Богдан Духницький.

Характерною тенденцією 2021 року стало посилення позицій м’ясопродукції українського виробництва на міжнародному ринку за рахунок курятини. За словами, Богдана Духницькоготорік був оновлений абсолютний рекорд за обсягами експорту м’яса птиці.

Джерело: agrotimes.ua.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *