promo-zsm
promo-zsm

​Стала відома генетична структура поголів’я свиноматок в Україні

​Стала відома генетична структура поголів'я свиноматок в Україні
pigcentre

Розвиток свинарства України має перспективу лише за умови використання найінноваційнішої генетики.

Збільшення промислового поголів’я свиней в Україні було б неможливим без відповідної зміни кількості маточного поголів’я вітчизняних свиногосподарств. За попередніми оцінками станом на початок 2021-го у сільськогосподарських підприємствах налічувалося на понад 6,5% більше основних свиноматок, ніж роком раніше. Це на 14 тис. гол. більше, ніж на початку 2020-го.

У Центрі підвищення ефективності в тваринництві (CIAB) – офіційний представник генетичної компанії Topigs Norsvin в Україні, вважають, що конкурувати у глобальному світі з кінцевим продуктом – м’ясом свиней можна лише за умови конкурентоздатності свинарства. Ми зафіксували відправну точку, з якої, віримо, що маточне поголів’я свиней буде більш інтенсивно збільшуватися, насамперед, завдяки найінноваційнішій генетиці свиней в світі – Topigs Norsvin. В 2021 році перші 10 українських свинокомплексів познайомляться і почнуть працювати з генетикою Topigs Norsvin, в тому числі – 4 нуклеуси.

topigs norsvin

Хоча минулого року деякі оператори планували наростити маточне поголів’я за рахунок власновирощеного молодняка, вагомий внесок у відновлення галузі зробив імпорт чистопорідних та гібридних свиней із-за кордону. Крім цього, в Україні представлені низка ферм-нуклеусів різних генетичних компаній, які дають товарним підприємствам можливість закупити ремонтний молодняк у країні. 

За рахунок того, що вже у 2021 році відбудуться перші поставки чистопорідних свинок та хряків на перші 4 свинокомплекси, які отримали надзвичайну можливість стати нуклеусами Topigs Norsvin – українські свинарі матимуть можливість придбати і в Україні високоефективних свинок TN70 та хряків TN Tempo вже у 2022 році. Таким чином свинарство стане привабливою для інвестицій галуззю. Україну чекатиме не тільки збільшення поголів’я на вже існуючих свинокомплексів, але й відкриття нових або реконструкція давно закритих господарств.

Нагадаємо, що хряки TN Tempo мають стійкість до захворювань, наприклад РРСС, яку вони передають своєму потомсту. Завдяки цьому, TN Tempo перевершив економічні показники усіх конкурентних генетик в США.

​Стала відома поточна і прогнозна генетична структура поголів’я свиноматок в Україні

«Враховуючи неоднозначну ситуацію на ринку, динамічні та різноспрямовані зміни на багатьох підприємствах галузі, досить важко дати точну оцінку генетичного профілю вітчизняного свинарства. Тож наведений розподіл є досить умовним, зокрема і через те, що генетика батьківського стада та/чи походження генетичного матеріалу для запліднення свиноматок до розрахунку не брали. Проте навіть така орієнтовна оцінка дозволяє зрозуміти, що стоїть за виробничими здобутками вітчизняних свиногосподарств», — коментують в аналітичному відділі Асоціації «Свинарі України».

Джерело: Асоціація “Свинарі України”

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Коментарі:

  1. Цю інформацію було б корисно надати представникам наукової сфери, адже використання лише 5% свиноматок вітчизняної селекції викликає не дуже приємне враження… Я просто шокований!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *