promo-zsm
promo-zsm

Оприлюднено закупівельні ціни на живих свиней на 30 липня – 6 серпня 2023 року

Оприлюднено закупівельні ціни на живих свиней на 30 липня – 6 серпня 2023 року
pigcentre

Прогноз закупівельних цін на свиней на 31-й тиждень 2023 р.

Аналітичний відділ Асоціації «М’ясної галузі» повідомив прогноз закупівельних цін на 31 липня – 6 серпня 2023 року: 82-83 грн/кг на свиней живою вагою.

Прогнозується, що ціна на свиней наступного тижня буде на рівні 82-83 грн/кг.

Свинарство має стати “страховим полісом” для рослинництва. А партнерство у всьому ланцюгу має прийти на заміну протистоянню виробників і переробників, щоб забезпечити прибутковість і вирощування, і переробки в довгостроковій перспективі.

Згідно з оцінками радника директора з питань агропромислового комплексу оптового ринку сільськогосподарської продукції “Шувар”, Івана Стефанишина, проблема браку свиней в Україні стала актуальною з 2021 року, коли заборонили ввезення генетики свиней з Європи через африканську чуму, що призвело до втрати близько 30% поголів’я свиней в Україні, а плани нових свинокомплексів були поставлені на паузу. Внаслідок війни також були додаткові втрати – мінус 15% в областях окупованих та тих, де ведуться бойові дії. Якщо говорити про птицю, то на ринку є запаси, і прогнозований спад цієї галузі на 7-8% не вплине негативно на український кошик через нижчий рівень споживання порівняно з виробництвом.

Щоб знайти рішення ситуації та зробити виробництво свинини ефективнішим, пропонується використовувати запаси зерна, які більше не будуть експортовані. Іван Стефанишин наголошує, що ефективним інструментом буде використання заблокованого зерна для розвитку свинарства.

Він прогнозує, що керівники-підприємці візьмуть цю ідею на увагу, адже за розрахунками економістів, такий крок може призвести до отримання близько 6 млрд євро доданої вартості.

Консолідація ланцюга зерно-свині-мʼясо 15 вересня відбудеться на Бізнес-форумі “Зерно. Свині. М’ясо – 2023”. Учасники Форуму отримають практичні пропозиції в рамках використання зернових ресурсів всередині країни в рамках міжгалузевої програми “Нове свинарство 2025”.

Організатори Форуму: Асоціація “Мʼясної галузі”, ГС “Центр підвищення ефективності в тваринництві”Українська асоціація виробників біоетанолу та Агенція “Агромаркетинг”.

Форум стане важливим кроком для подолання викликів із блокуванням експорту зернових.

Підприємства мʼясної галузі України переконані у перспективності розвитку свинарства в Україні.

На німецькій біржі VEZG на наступний тиждень ціни на напівтуші кондиційних свиней – 2,50 євро/кг (101,81 грн/кг), на напівтуші свиноматок – 1,80 євро/кг (73,30 грн/кг). Ціни вказані без ПДВ.

На польській біржі CennikRolnicze середня ціна на живих свиней – 8,55 злотий/кг (78,65 грн/кг). Діапазон цін на живих свиней: 8,00 – 9,50 злотих/кг (73,60 – 87,39 грн/кг).

Джерело: Євростат

Динаміка цін у світі:
🟨 2,51 €/кг (+0%) у ЄС
🔻 1,49 €/кг (-5%) у Бразилії
🟢 2,04 €/кг (+2%) у США
🟢 1,54 €/кг (+10%) у Канаді

Усі ціни вказані за забійну вагу.

Свинина з України могла б зайняти своє місце в глобальному ринку і простимулювати розвиток мʼясної галузі і свинарства України.

Прогнозні ціни на живця свиней в Україні можуть різнитися за регіональною ознакою, що пов’язано із неоднорідним розміщенням виробничих і переробних потужностей м’ясної галузі.

Довідково

Щотижня Асоціація “М’ясної галузі” готує аналітичний прогноз закупівельних цін на живих свиней забійних кондицій, який оприлюднює на сайті асоціації та надсилає всім зацікавленим.

Прогноз базується на оцінці поточного рівня споживання свинини, змін у структурі попиту та пропозиції, вагомих чинників, які визначають стан м’ясної галузі (сезонні коливання, надходження імпорту, зміни валютних курсів тощо).

Прогнозні ціни акумулюють статистичну інформацію щодо цінової динаміки на ринку та слугують орієнтиром для м’ясопереробних підприємств і свинокомплексів.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *