promo-zsm
promo-zsm

Оприлюднено закупівельні ціни на живих свиней на 19 – 25 квітня

Оприлюднено закупівельні ціни на живих свиней на 19 – 25 квітня
pigcentre

Аналітичний відділ Асоціації «М’ясної галузі» повідомив прогнозні закупівельні ціни на 19 – 25 квітня 2021 року: 42 – 43 грн/кг на свиней живою вагою.

Ціна наступного тижня ще залишатиметься на високому рівні через травневі свята. Ціна 43 грн/кг з ПДВ 14% аналогічна ціні 46 грн/кг з ПДВ 20%.

Але слід враховувати надлишок свиней, який сформувався до травневих свят. Щороку пропозиція свиней збільшується через збільшення попиту на свинину на Великдень, що цього року співпав із травневими святами. Однак, закриті заклади харчування і локдаун по країні суттєво зменшили попит на свинину. Тому надлишок свиней може навпаки спричинити зниження ціни.

НС_CIAB_АМГ

Не додає оптимізму і ситуація з АЧС. У квітні почастішали випадки АЧС як офіційно оголошені, так і приховані – нелегальний продаж свиней інфікованих АЧС, що провокує зниження ціни на свиней і блокує експорт надлишку свинини. Асоціація “М’ясної галузі” звертала увагу на необхідність запуску свинокомплексам компенсацій за свиней у випадку АЧС, але блокування компенсацій свинокомплексам продовжується і донині.

Позитивом стало зниження у квітні цін на зернові, а відповідно корми. Тож буде відбуватися і зменшення собівартості свиней, навіть, у господарств у яких були перевитрати кормів. Пшениця, ячмінь доступні на ринку за цінами 6000-6500 грн/тонна, кукурудза – 7000 грн/тонна.

Ціна на свиней та ситуація у світі

Оприлюднено закупівельні ціни на живих свиней на 19 – 25 квітня
Джерело: Євростат

Ціна на німецькій біржі VEZG цього тижня на напівтуші кондиційних свиней без змін – 1,50 євро/кг (50 грн/кг), на напівтуші свиноматок – 1,05 євро/кг (34 грн/кг). Ціни вказані без ПДВ. 

Динаміка цін у світі:
🟢 +1,27% у ЄС
🔻 -7,48% у Бразилії
🟢 +6,97% у США
🟢 +9,7% у Канаді

Прогнозні ціни на живця свиней в Україні можуть різнитися за регіональною ознакою, що пов’язано із неоднорідним розміщенням виробничих і переробних потужностей м’ясної галузі.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Коментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *