Згідно зі звітом, опублікованим Beef+Lamb Нової Зеландії, ціни на експортних ринках піднімуться як на баранину, так і на яловичину.
«Маємо великі можливості. Підґрунтя такого висновку – це постійний високий попит на червоне м’ясо та обмежена пропозиція в світі. Саме тому прогнозується зростання цін на експортних ринках як для яловичини так і для баранини», – каже Ендрю Берт, головний економіст B+LNZ.
У прогнозі також передбачається, що середній прибуток ферм до оподаткування підніметься на 9% у 2021–22 роках. Це передбачає зростання валового доходу ферми на 4%.
Китай залишається найважливішим експортером червоного м’яса у 2021–22 роках.
«Попит з боку Китаю та США надійно підтримав експортну рентабельність в останній частині сезону 2020–21 років. Відновлення економіки в обох країнах було швидким і утримувало довіру споживачів. Попит Китаю на червоне м’ясо продовжує підживлюватися дефіцитом свинини, спричиненим АЧС», – говорить Ендрю Берт. «Загалом, позитивні перспективи підкріплюються відновленням світової економіки і продовольчих послуг та посиленням поставок яловичини», – додав він.
Викликом у новому сезоні залишаються зриви в ланцюгах поставок та збільшення витрат на перевезення, пов’язані з глобальною пандемією COVID-19, поширенням штаму Дельта та впливом на відновлення економіки. B+LNZ прогнозує, що надходження Нової Зеландії від експорту червоного м’яса становитимуть близько 8 мільярдів доларів, що трохи нижче 2020–21 років.
Експорт червоного м’яса має вирішальне значення для економіки Нової Зеландії. А невизначеність щодо розвитку COVID-19 в світі посилює потребу у стабільному та передбачуваному внутрішньому ринку. Також очікується, що фермери витратять в середньому 491 300 доларів на товари та послуги для своїх ферм, що на 3% більше, ніж у 2020–21 роках.
Джерело: euromeatnews.com.