promo-zsm
promo-zsm

В Bloomberg назвали одну з причин зростання цін на всі продукти

В Bloomberg назвали одну з причин зростання цін на всі продукти

Бум рослинного палива став основною причиною зростання цін на практично всі продовольчі товари в світі. Про це пише агентство Bloomberg.

Виробництвом рослинного палива по всьому світу стали активно займатися великі енергетичні компанії.

У зв’язку з цим, пише агентство, виник різкий попит на боби, кукурудзу та інші культури з боку виробників біопалива. Це внесло відчутний внесок в зростання цін на продукти харчування, передає Прайм.

Відзначається, що їжа може стати ще дорожче у всіх країнах світу. На це впливають програми по боротьбі зі зміною клімату.

У той час, як енергетичні компанії нарощують обсяги палива, одержуваного від переробки рослинних і тваринних жирів, зернових, бобових, цукру, ціни на продовольчих біржах ростуть з небувалою швидкістю. Зокрема, високий попит на соєву та пальмову олії і кукурудзу «наростили цінник» на ці товари вдвічі за рік. Цукор подорожчав в ціні наполовину. Ціни на продовольство – від кормів для тварин до шоколаду – злетіли до рекордних за останні 7 років рівня. 

Як приклад, агенство наводить трансформацію нафтопереробного підприємства в «зелене». Завод в Сан-Франциско (США) енергокомпанії Phillips 66, який за останній рік став одним з найбільших підприємств в країні з виробництва такого палива.

НС_CIAB_АМГ

Як пише американський банк JPMorgan Chase, до кінця 2024 року виробництво відновлюваного дизельного палива в США збільшиться майже в 6 разів. Це тільки посилить дефіцит продовольства і безробіття в усьому світі.

Джерело: Bloomberg

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *