promo-zsm
promo-zsm

Погодні умови та війна: як це вплине на український врожай та економіку?

pigcentre

Незважаючи на складні погодні умови, зокрема посуху, врожай сільськогосподарських культур не зазнав значних втрат у цьому році, а ціни залишаються стабільними. Проте, за словами першого заступника Міністра агрополітики Тараса Висоцького, наслідки погодних умов можуть дати про себе знати у 2025 році, особливо щодо врожаю озимих культур.

Під час виступу на дискусії «Посуха та війна, яким буде врожай цьогоріч, і як це вплине на економіку», Тарас Висоцький зазначив, що українські аграрії адаптувалися до нових реалій, спричинених повномасштабним вторгненням росії. Виробництво агропродукції стабілізувалося.

По більшості овочевих культур, ягід та фруктів Україна має власне забезпечення. Високих цін, як у 2022 році, коли Україна тимчасово втратила частину Запорізької та Херсонської областей, не буде. Але й надто низьких цін не варто очікувати

– зазначив Висоцький. Він додав, що головним фактором, який впливатиме на ціни, стане доступність електроенергії.

Також цього року кліматичні зміни вплинули на врожай зернових та олійних культур, який буде меншим на 12%. Спека вплинула на кормові культури, що призвело до зменшення виробництва молока та зростання цін на молочні продукти. 

Виробництво цукру складе 1,6 млн тонн при внутрішньому споживанні – 900 тис. тонн. Тобто, цукру достатньо і для внутрішнього ринку, і для експорту

– повідомив Тарас Висоцький.

Врожай гречки цього року буде меншим, але завдяки торішнім запасам крупи її вистачить для забезпечення потреб ринку.

Таким чином, хоча деякі сектори аграрної галузі зазнали труднощів, загалом ситуація на ринку сільськогосподарської продукції залишається контрольованою, а врожай цукрових буряків та запаси гречки забезпечать стабільне постачання для внутрішнього ринку.

Зміни на ринку зернових мають ключове значення і для свинарства: подорожчання або здешевлення зернових безпосередньо впливатиме на ціни на свинину. Адже зернові культури складають основу годівлі свиней, а частка годівлі в собівартості свиней сягає 70%. 

У зв’язку з цим, стабільність врожаю зернових культур відіграє вирішальну роль у забезпеченні конкурентоспроможності та доступності продукції свинарства на ринку.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *