promo-zsm
promo-zsm

Спалах африканської чуми свиней (АЧС) на Волині!

pigcentre

На території Володимирського району Волинської області зафіксовано спалах африканської чуми свиней (АЧС) на приватній фермі в селі Володимирівка. Згідно з результатами дослідження, проведеного Волинським обласним державним інститутом Держпродспоживслужби, вірус АЧС був виявлений в мертвих свиней. Про це повідомляє пресслужба Держпродспоживслужби.

13.06.2024р. відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, на якому було затверджено план дій щодо локалізації та ліквідації наслідків спалаху АЧС. Володимирівка була оголошена неблагополучним осередком, було введено карантин на 40 днів, в радіусі 3 км встановлено захисну зону, а на відстані до 10 км від епізоотичного вогнища – зона спостереження.

У зоні захисту і нагляду було здійснено облік всього свинопоголів’я та проведено роз’яснювальну роботу – власники були попереджені про заборону продажу та безконтрольного забою свиней.

АЧС є перепоную для експорту свинини з України, це, в свою чергу може підірвати рентабельність свинарства. Існує вакцина проти АЧС, однак вона досі в Україні не зареєстрована.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *