promo-zsm
promo-zsm

Вебінари CIAB з вакцинопрофілактики АЧС: чому це важливо?

pigcentre

У своєму блозі Бузун Андрій Ігорович, експерт із запобігання спалахів АЧС Центру підвищення ефективності в тваринництві, розповів чому українським свинарям важливо пройти навчальний онлайн-курс з упередження спалахів АЧС за допомогою вакцинопрофілактики

Товарне свинарство України зараз переживає важкі часи, як галузь тилового забезпечення військ продовольством та підтримки життєдіяльності населення, постраждалого від жорстокої війни на виживання. Поточна турбулентність епізоотичної ситуації з африканської чуми свиней (АЧС) наростала ще з 2012 року, досягла піку в період 2014-2019 років. І станом на кінець 2023 року-початок 2024 відбувається нове загострення зі спалахами АЧС в Україні.

Пропонований зооветеринарним фахівцям та менеджерам бізнесу свинарства і м’ясної галузі курс підвищення кваліфікації CIAB спрямовано на формування у слухачів базових знань з рушійних сил зазначеного епізоотичного процесу, як доказу необхідності застосування вакцинопрофілактики у комплексі протиепізоотичних заходів.

Африканська чума свиней була вперше виявлена в 1921 році британським ветеринаром Робертом Юстасом Монтгомері у в Кенії. І буквально до першого десятиліття поточного міленіуму, незважаючи на надзвичайні за глибиною, матеріальними витратами та спектром підходів наукові зусилля, людство не змогло вгамувати цю хворобу. І це абсолютно контрастує з «прирученням» 99,99% інших інфекційних хвороб, які свого часу були такими ж несумісними з промисловим свинарством!  На жаль, ще й зараз основним інструментом порятунку національного свинарства є найбільш жорстокий з усіх відомих комплекс заходів – повне безкровне винищення свинопоголів’я, продукції і відходів свинарства у осередках спалаху цієї хвороби («стемпінг-аут»). Чи може за таких умов вижити наша галузь – тим більше за умов воєнного стану, і чи будуть вдаватися свинарі до винищення свинопоголів’я на свинокомплексах у разі спалаху АЧС, коли ця вимога порушувалася ще і в мирний час?

Лише зараз світове свинарства наближається до оволодіння ефективними екологічно сумісними та бюджет-ощадними технологіями контролю. Початок цьому поклав безперечний успіх ефективної міжнародної співпраці талановитих науковців США з біотехнологами В’єтнаму та відповідних Урядових структур цих країн. Як і завдяки чому це відбулося ? Які проблеми були вирішені і які ще треба буде вирішити на шляху попереду? А головне, чому вакцинопрофілактика АЧС не може зводитися до звичного «колоти воду у шприцах», яку на сьогодні дозволяє вакцинопрофілактика 99,99 відсотків інших інфекційних хвороб свиней? Ці питання буде детально розглянуто на вебінарах СІАВ. Спираючись на встановлені нещодавно закономірності епізоотичного процесу АЧС, буде проаналізовано чому після успішного застосування певних різновидів вакцини проти АЧС у 2022 році виникла емерджентна ситуація у поствакцинальний період в певних регіонах В’єтнаму і як цього необхідно уникати у майбутньому. На прикладах з практики фірми AVAC буде показано труднощі впровадження вакцинопрофілактики АЧС у конкурентному середовищі сучасного бізнесу свинарства.

Нагадуємо, що Бузун Андрій Ігорович є викладачем онлайн-курсу з запобігання АЧС за допомогою вакцинопрофілактики, про який можна дізнатись за посиланням

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *