promo-zsm
promo-zsm

В’єтнам завжди ділиться інформацією про вакцини проти АЧС з WOAH і FAO

pigcentre

В Україні нова хвиля поширення африканської чуми свиней (АЧС), а за нею і нелегального продажу свиней інфікованих АЧС, змушує нас повернутися до теми обговорення доцільності прискореної реєстрації вакцини проти АЧС в Україні.

Нагадаємо, що Україна одна з перших країн світу, ще в березні 2023 року підписала контракт на поширення вакцини AVAC ASF LIVE проти АЧС з першим і найбільшим на даний час виробником вакцин проти АЧС  – AVAC Vietnam.

Однак процес реєстрації вакцини проти АЧС в Україні штучно гальмується і, навіть, не розпочався.

У засобах масової інформації почала поширюватися інформація про, начебто, відсутність визнання в’єтнамських вакцин у світі. Деякі асоціації, навіть, вирішили підмінити роль науковців і компетентних органів у сфері охорони здоров’я тварин і зайнялися формуванням хибної думки серед свинарів про небезпеку вакцинації проти АЧС, замовчуючи у той же час про реальну загрозу існування всієї галузі свинарства в Україні під час війни від нелегального продажу свиней інфікованих АЧС.

МітНюз спробував розібратися у даному питанні і пропонує своїм читачам детальний хронологічний опис створення та початку поширення першої вакцини проти АЧС в світі.

Процес дослідження, розробки, виробництва та офіційного ліцензування використання вакцини проти АЧС у В’єтнамі є прозорим і надає інформацію WOAH, FAO та міжнародній спільноті.

Співпрацюємо, ділимося, координуємо

Одразу після того, як американські вчені оголосили про успішне дослідження аттенуйованого штаму вірусу африканської чуми свиней (АЧС) з видаленим сегментом гена ASF-G-Delta I177L, керівники Міністерства сільського господарства та сільського розвитку оголосили про лист до посольства США в Ханої та Міністерство сільського господарства США (USDA) з проханням про підтримку.

Міністерство сільського господарства та сільського розвитку також запросило 3 науковців зі Сполучених Штатів, у тому числі Dr. Сиріл Г Гей, керівник програми захисту та розведення тварин; Доктор. Мануель Борка, голова групи дослідження екзотичних хвороб США; Доктор. Дуглас П. Гладу, головний дослідник АЧС, приїхав до В’єтнаму, щоб координувати дослідження вакцин проти АЧС.

У результаті Департамент охорони здоров’я тварин погодився та підписав Рамкову угоду (MOU) про технічне співробітництво з Інститутом сільськогосподарських досліджень (ARS) Міністерства сільського господарства США, яка слугує основою для впровадження: Дослідження вакцини з використанням штамів вакцинного вірусу США.

Розроблене тестування та процедура тестування; Заплановані дослідницькі експерименти та оцінка безпеки та ефективність вакцин. Продовжено виробництво обмеженої кількості вакцин для використання для тестування та випробувань.

З липня 2020 року ARS (USDA) офіційно передало необхідні матеріали, включно зі штамами вакцинного вірусу та адаптованими клітинними лініями, потенційним пов’язаним підрозділам у В’єтнамі для дослідження та виробництва. Виробництво вакцин для запобігання АЧС.

Одразу після отримання вакцинного штаму вірусу АЧС зі Сполучених Штатів (ARS, USDA), а також за координації та підтримки експертів США провідні підприємства В’єтнаму з виробництва вакцин організували огляд. Оцінили штам вакцинного вірусу АЧС, щоб перевірити, чи відповідає він вимоги до виробництва вакцини, оцінили та відібрали клітини для перенесення; Побудували дослідницький процес для розробки готових продуктів вакцини проти АЧС.

Протягом усього процесу оцінки штамів, клітин, безпеки та ефективності вакцини вся конкретна інформація оновлюється та передається в ARS, включаючи Navetco Central Veterinary Medicine Joint Stock Company (Navetco), AVAC Vietnam Joint Stock Company (AVAC Vietnam) і Dabaco Vietnam Group.

Крім того, на основі отриманих результатів Navetco координувала роботу з групою експертів USDA, щоб оголосити міжнародному науковому співтовариству результати вакцини NAVET-ASFVAC, зокрема опубліковані в 2 престижних наукових журналах світу. .

3 червня 2022 року в Ханої Міністерство сільського господарства та сільського розвитку провело церемонію оголошення результатів дослідження та успішного виробництва вакцини проти АЧС – комерційної вакцини NAVET-ASFVAC виробництва Navetco.

Посол США у В’єтнамі Марк Е. Кнаппер виступив із промовою, у якій відзначив і високо оцінив тісну та ефективну співпрацю між науковцями та агенціями В’єтнаму та Сполучених Штатів.

На цій церемонії оголошення В’єтнам продемонстрував документальний фільм, який повністю описує процес організації досліджень, оцінки та ліцензування обігу вакцини проти АЧС.

Згідно з міжнародними правилами та правилами В’єтнаму, В’єтнам не зобов’язаний звітувати та передавати всі результати і детальні дані про дослідження ветеринарних препаратів загалом, ветеринарних вакцин зокрема, і навіть вакцини проти АЧС для міжнародних організацій.

Однак, оскільки цю вакцину важко досліджувати та виробляти, а у світі немає комерційної вакцини, В’єтнам активно ділиться інформацією з Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (FAO) і Всесвітньою організацією охорони здоров’я тварин (WOAH).

Зокрема: експерти ФАО працюють у В’єтнамі, тому вони регулярно відвідують важливі зустрічі та конференції, і В’єтнам повністю звітує про результати досліджень і виробництва вакцини проти АЧС.

6 червня 2022 року Департамент охорони здоров’я тварин надіслав листа голові офісу WOAH Ронелу Абілі в Південно-Східній Азії, в якому поділився повними та детальними результатами досліджень і виробництва вакцини проти АЧС у В’єтнамі.

8 червня 2022 року ФАО та WOAH прибули до В’єтнаму для роботи делегації експертів. Делегація працювала з Navetco та підрозділами Департаменту охорони здоров’я тварин. На цій зустрічі в’єтнамська сторона представила детальні результати досліджень та виробництва вакцини проти АЧС.

21 травня 2023 року на 90-й щорічній конференції WOAH, що відбулася в Парижі, Франція, заступник міністра сільського господарства та сільського розвитку Фунг Дук Тьєн очолив в’єтнамську делегацію для зустрічі з генеральним директором WOAH Монік Елоіт, головним представником WOAH у Токіо, головою WOAH Представництво в Бангкоку, представники відділів WOAH. Тут заступник міністра Фунг Дук Тьєн поділився результатами досліджень і виробництва вакцини проти АЧС у В’єтнамі; У той же час WOAH підписала угоду про продовження підтримки В’єтнаму в оцінці та вдосконаленні виробничих процесів і збільшенні кількості користувачів вакцини проти АЧС.

8 липня 2023 року, одразу після того, як В’єтнам отримав повні результати пілотного використання 600 000 доз вакцини проти АЧС/кожного типу вакцини на місцях, Міністерство сільського господарства та сільського розвитку В’єтнаму видало документ № 4870/BNN-TY від 24 липня. /7/2023 (де повністю викладено причини, докази та висновки) дозволяє використовувати 2 типи вакцин проти АЧС NAVET-ASF VAC та AVAC ASF LIVE по всій країні; Департамент охорони здоров’я тварин поділився інформацією та переклав оригінальний документ 4870/BNN-TY, надісланий представнику субрегіону Південно-Східної Азії WOAH Ронелло С. Абіла.

З 13 по 16 листопада 2023 року на 33-й конференції Азіатсько-Тихоокеанського регіонального комітету, що відбулася в Індії, керівники Департаменту охорони здоров’я тварин представили звіт про результати досліджень і виробництва, оцінки та ліцензування обігу вакцини проти АЧС з WOAH General Директор Монік Елойт, а також делегатами, присутніми на зустрічі.

16 листопада 2023 року в Індії заступник директора Департаменту охорони здоров’я тварин В’єтнаму зустрівся та доповів повністю та детально, а також поставив і відповів на всі запитання, пов’язані з процесом дослідження, виробництва, оцінки та ліцензування обігу вакцин проти АЧС.

З 21 по 22 листопада 2023 року на 5-му регіональному семінарі WOAH з контролю захворювань свиней в Азії та Тихоокеанському регіоні в Пекіні, Китай, представники Департаменту охорони здоров’я тварин доповіли та повністю поділилися інформацією про епідемічну ситуацію з АЧС у В’єтнамі, як а також процес дослідження, розробки, оцінки та офіційного обігу та використання вакцин проти АЧС у В’єтнамі.

Це підтверджує, що В’єтнам повністю та оперативно надає WOAH та FAO інформацію, результати досліджень, оцінку та ліцензування обігу вакцини проти АЧС у В’єтнамі.

Прозорість для міжнародної спільноти

22 червня 2023 року делегація експертів FAO та WOAH відвідала AVAC Vietnam і працювала з ним, безпосередньо слухаючи звіти та оновлюючи дослідження, виробництво та випробування повної вакцини AVAC ASF LIVE, деталі кожної фази AVAC Vietnam.

24 серпня 2023 року в Малайзії представник Департаменту охорони здоров’я тварин В’єтнаму, який брав участь у міжнародній конференції WOAH, також доповів, поділився та відповів на запитання, пов’язані з процесом дослідження, виробництва, оцінки та ліцензування обігу вакцин у В’єтнамі.

28 вересня 2023 року професор Крістін Міддлміс, директор, голова Ветеринарного управління та заступник голови Ветеринарного управління Великобританії, представник Посольства Великобританії відвідала та працювала в AVAC Vietnam. Тут делегація відвідала завод і вислухала повний і детальний звіт, поставила та відповіла на всі запитання, пов’язані з процесом дослідження, виробництва, оцінки та ліцензування вакцин.AVAC ASF LIVE від AVAC.

11 жовтня 2023 року делегація на чолі із заступником міністра сільського господарства Філіппін вирушила до В’єтнаму для зустрічі із заступником міністра сільського господарства та сільського розвитку Фунг Дук Тьєном. Тут в’єтнамська сторона докладно і повно звітує, ставить і відповідає на всі запитання, пов’язані з процесом дослідження, виробництва, оцінки та ліцензування обігу вакцини AVAC ASF LIVE компанії AVAC.

2 листопада 2023 року в Австралії представник Департаменту охорони здоров’я тварин В’єтнаму, який брав участь у Міжнародній конференції WOAH, також доповів, поділився та відповів на запитання, пов’язані з процесом дослідження, виробництва та оцінки, ліцензуванням обігу вакцин у В’єтнамі.

Крім того, по дипломатичних каналах, а також запитуючи запити від країн, зацікавлених у в’єтнамській вакцині проти АЧС, Департамент охорони здоров’я тварин також надіслав звіти для організації прямих зустрічей з відповідними підрозділами, такими як посольства, старше керівництво Міністерства сільського господарства. таких країн, як Сполучене Королівство, Індонезія, М’янма та офіційні письмові обміни з такими країнами, як Румунія, Україна…

З 5 по 7 грудня 2023 року на конференції Global ASF Research Alliance, яка проходила в Манілі, Філіппіни, в’єтнамські представники Navetco, AVAC Vietnam та Інституту ветеринарної медицини поділилися повною інформацією. Інформація про дослідження, виробництво, безпеку та ефективність оцінка двох вакцин проти АЧС, включаючи NAVET-ASFVAC і AVAC ASF LIVE.

Технічна підтримка та впровадження вакцинації від АЧС в Домініканській Республіці

На прохання керівника уряду Домініканської Республіки Міністерство сільського господарства та сільського розвитку направило делегацію технічного персоналу для підтримки використання вакцини NAVET-ASFVAC у Доміміці з 15 травня по 19 червня 2023 року. Результати використання вакцини показують, що вакцина NAVET-ASFVAC безпечна при вакцинації свиней у Домінікані; Усі вакциновані свині здорові, нормально їдять, рухаються та розвиваються.

26 червня 2023 року міністр сільського господарства Домініканської Республіки Лімбер Крус видав офіційний лист № MARD-2023-23905, надісланий міністру сільського господарства та сільського розвитку В’єтнаму, щоб висловити визнання та щиру вдячність за співпрацю з боку уряду. Міністерство сільського господарства та сільського розвитку В’єтнаму схвалило направлення робочої делегації для підтримки впровадження програми вакцинації та надання вказівок щодо профілактики захворювання на АЧС у Домінікані.

Зокрема, Міністр сільського господарства Домініканської Республіки підкреслив, що завдяки тісній співпраці міжміністерська робоча група між двома країнами вибудувала та впровадила ефективну робочу програму, включаючи проведення зустрічей. Технічні зустрічі для обміну інформацією, технічні інструктажі, польові дні для проведення вакцинації проти АЧС, розробки процедур епіднагляду, поствакцинального моніторингу та проведення тестування в лабораторії.

– Наразі кількість вакцин проти АЧС, вироблених двома компаніями Navetco та AVAC, становить 4,5 млн доз (Navetco 1,2 млн доз, AVAC 3,3 млн доз).

     – Кількість вакцин, поставлених і використаних з моменту видачі сертифіката обігу та після того, як Міністерство сільського господарства та сільського розвитку випустило Офіційне розсилання № 4870/BNN-TY, становить понад 1,5 мільйона доз (207 339 доз вакцини Navetco NAVET-ASFVAC у 35 провінціях і містах; понад 1,3 мільйона доз вакцини AVAC ASF LIVE від AVAC Vietnam у 45 провінціях і містах).

     – Одразу після того, як AVAC Vietnam отримав дозвіл на широке поширення у В’єтнамі, експортував 300 000 доз вакцини проти АЧС на Філіппіни.

     – Кількість вироблених вакцин, які зберігаються на складах двох компаній, становить близько 3 млн доз (Navetco – 1 млн доз, AVAC Vietnam – 2 млн доз).

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *