promo-zsm
promo-zsm

Набрякова хвороба поросят

Набрякова хвороба поросят
pigcentre

Набрякова хвороба – це гостра інфекційна хвороба поросят, переважно відлученого віку, що характеризується порушенням функції центральної нервової системи, ентеротоксемією, утворенням набряків у різних органах і тканинах. Це одна зі  значущих проблем на свинокомплексах, адже хвороба може спричинити серйозні наслідки і призвести до значних збитків. 

Хвороба на підприємстві виникає несподівано і вражає свиней всіх вікових груп, але найчутливішими є поросята через 3-10 діб після відлучення від свиноматки. Початок спалаху зазвичай проходить без прояву клінічних ознак та супроводжується загибеллю декількох поросят, протягом 7-10 діб захворювання поширюється на значну частину поголів’я. Одужують поросята рідко, більшість із них гине впродовж 1-2 доби хвороби, підсвинки старшого віку виживають частіше. Спалахи набрякової хвороби найчастіше пов’язані з періодом опоросів. Джерелом збудника хвороби є хворі та перехворілі тварини-бактеріоносії.

Передумовами появи та розвитку набрякової хвороби є раннє раптове відлучення та серйозні порушення в годівлі і утриманні:

  • різка зміна корму,
  • надмірна, але не часта годівля поросят сухим кормом,
  • наявність в раціоні значної кількості білків,
  • нестача чи надлишок вуглеводів,
  • нестача вітаміну А та вітамінів групи В,
  • нестача цинку та кобальту,
  • згодовування зіпсованих чи запліснявілих кормів,
  • утримання у вологих приміщеннях,
  • порушення при транспортуванні.

Зазначені фактори зумовлюють порушення кишкової перистальтики, затримання нормальної дефекації, утворення продуктів неповного розпаду білків, що призводить до дисбактеріозу. Бактерійні токсини порушують проникність кровоносних судин травного каналу, легень, шкіри, центральної нервової системи, інтоксикують організм. Дрібнодисперговані альбуміни внаслідок ушкодження стінок капілярів проникають в тканини, де сприяють утворенню набряків. Через набряк легень та гіперемію настає асфіксія, що призводить до загибелі тварини.

Збалансована годівля та забезпечення належних умов утримання – основні фактори, що сприяють профілактиці набрякової хвороби. Висока якість кормів, належна кількість вітамінів та мінералів допомагають зміцнити імунну систему поросят і знизити ризик зараження. А регулярне прибирання приміщень, відповідна утилізація відходів, забезпечення свіжої та чистої питної води, вентиляція приміщень допоможуть уникнути поширення інфекції.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *