promo-zsm
promo-zsm

Уряд України планує значно збільшити поголів’я свиней до рівня, що був досягнутий у 1991 році

Уряд України планує значно збільшити поголів'я свиней до рівня, що був досягнутий у 1991 році
pigcentre

Стаття, опублікована на вебсайті vesti.ua, повідомляє про плани уряду України щодо збільшення поголів’я свиней до рівня 1991 року. За даними Міністерства аграрної політики та продовольства, запроваджується міжгалузева програма “Нове свинарство-2025”, яка передбачає значне зростання поголів’я свиней в країні.

Рішення про підтримку цієї програми було ухвалено після засідання робочої групи у травні 2023 року, що відбулося в Міністерстві аграрної політики і стосувалося розвитку м’ясної галузі. Головні цілі програми включають збільшення поголів’я свиней учетверо порівняно з рівнем 1991 року, що становить 20 мільйонів голів (у порівнянні з поточними 5 мільйонами голів), а також створення привабливих умов для інвестицій у галузь.

Заступник міністра аграрної політики Тарас Висоцький зазначив, що головна мета програми полягає у тому, щоб Україна стала провідним експортером свинини у світі. Протягом останніх десяти років Україна намагалася досягти такого статусу, але зіткнулася з рядом труднощів, зокрема через обмеження з боку Росії. Наразі основними покупцями української свинини є країни Азії та частково країни Європейського Союзу.

Проте виникає питання, для кого саме збільшувати поголів’я свиней? Відповідь полягає у тому, що збільшення поголів’я свиней може сприяти у розв’язанні проблеми надлишку зерна в Україні. Відмінність свиней від травоїдних овець полягає в використанні зернових в годівлі. Тому, збільшуючи поголів’я свиней, можна скористатися надлишком зерна, якого немає де зберігати, і забезпечити додатковий прибуток для українських аграріїв.

Микола Бабенко, виконавчий директор Асоціації “М’ясної галузі”, вважає, що ринки для української свинини є і їх можна успішно розширити. Він прогнозує успішну експансію української свинини на ринки країн, де Європейський Союз скорочує свою присутність, зокрема в країнах Африки та Азії.

Микола Бабенко також зазначив, що однією з ключових складових успішної реалізації програми “Нове свинарство-2025” є доступ до вакцинації свиней проти африканської чуми свиней (АЧС). Це допоможе вирішити серйозну проблему, з якою стикається галузь – поширення хвороби, що призводить до закриття підприємств і банкрутства. Очікується, що реєстрація вакцини проти АЧС в Україні буде сприяти подальшому розвитку свинарства та забезпечить можливість експорту української свинини.

Програма “Нове свинарство-2025” є ініціативою “Центру підвищення ефективності тваринництва”, який очолює Микола Бабенко разом з Асоціацією “М’ясна галузь”. Вони пропонують збільшити ємність ринку у рази, щоб стимулювати швидше впровадження інновацій та зменшити собівартість, що сприятиме розвитку українського свинарства і користі національній економіці та населенню.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *