promo-zsm
promo-zsm

Оприлюднено прогноз закупівельних цін на живих свиней на 22 – 28 лютого 2021 року

Оприлюднено закупівельні ціни на живих свиней на 12 – 18 липня 2021 року
pigcentre

Аналітичний відділ Асоціації «М’ясної галузі» повідомив прогноз закупівельних цін на 22 – 28 лютого 2021 року: 43 – 44 грн/кг на свиней живою вагою.

Ціна свинини останнього тижня лютого збільшиться на 2 грн/кг.

Збільшення попиту і ціни закупівлі свиней наприкінці лютого і початку березня є традиційним. Цього року стимулює попит на свинину доступна ціна в магазинах – від 90 грн/кг, що менше за ціну філе курки.

Однак ціни закупки свиней 43-44 грн/кг вищі граничної ціни, що стримувала імпорт дешевшої свинини. Країнами-лідерами з поставок свинини в Україну в січні 2021 року були: Данія – 793,9 т, Канада – 368,2 т, Нідерланди – 249, 2 т та Польща – 197,3 т.

Ціни на свиней в Німеччині почали збільшуватися. Хоча ріст імпорту свинини в Україну з січня продовжується і в лютому. Баланс цін між імпортом і внутрішнім ринком суттєво стримує імпорт.

Збільшенням імпорту свинини може заначно вплинути на внутрішні ціни на всі види м’яса в Україні. Зниження собівартості залишається найдієвішим інструментом бути конкурентноздатним у глобальному ринку.

Центр підвищення ефективності в тваринництві відкриває все нові інструменти для контролю собівартості. Українські свинарі можуть скористатися типовим бізнес-планом як з генетикою Topigs Norsvin в 2021 році отримати собівартість 36 грн/кг з ринковими цінами на зерно. Бізнес-план доступний для завантаження кожному за посиланням.

world-pig-prices_en (21).png

Джерело: Євростат

Ціна на німецькій біржі цього тижня на напівтуші кондиційних свиней – 1,21 євро/кг (40 грн/кг), на напівтуші свиноматок – 0,77 євро/кг (24 грн/кг). Ціни вказані без ПДВ. Навіть такі ціни дозволяють німецьким свинокомплексам заробляти, оскільки більшість з них має собівартість не більше 1-го євро/кг.

У світі також спостерігається збільшення ціни через збільшення попиту. Міжнародні експерти зазначають, що до літку попит може скоротитися до 10% у порівнянні з лютим.

Динаміка цін у світі:
🟡 +0,83% у ЄС
🟢 +2,33% у Бразилії
🟢 +14,85% у США
🟢 +5,10% у Канаді

Прогнозні ціни на живця свиней в Україні можуть різнитися за регіональною ознакою, що пов’язано із неоднорідним розміщенням виробничих і переробних потужностей м’ясної галузі.і

Довідково

Щотижня Асоціація “М’ясної галузі” готує аналітичний прогноз закупівельних цін на живих свиней забійних кондицій, який оприлюднює на  сайті асоціації та надсилає всім зацікавленим.

Прогноз базується на оцінці поточного рівня споживання свинини, змін у структурі попиту та пропозиції, вагомих чинників, які визначають стан м’ясної галузі (сезонні коливання, надходження імпорту, зміни валютних курсів тощо).

Прогнозні ціни акумулюють статистичну інформацію щодо цінової динаміки на ринку та слугують орієнтиром для м’ясопереробних підприємств і свинокомплексів.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *