promo-zsm
promo-zsm

В ковбасі знайшли щурячу лапу – правда чи фейк?

В ковбасі знайшли щурячу лапу – правда чи фейк?
НС_CIAB_АМГ

Нещодавно деякі ЗМІ розповсюджували інформацію щодо того, що у ковбасі фірми “Гармаш” знайшли частини тіла щура. MeatNews розібрався з приводу цієї ситуації.

У публікаціях повідомлялось, що ковбасу придбав у супермаркеті, нібито, військовослужбовець. За словами автора, цитати якого відрізняються у всіх публікаціях, зазначалось, що його “на фронті так не годували”. Також додавались фотографії вже порізаної ковбаси з якої стирчить сірий предмет. Як зазначив автор – це лапа щура.

Вже зараз ані публікація, ані сторінка автора недоступні. Але один з телеграм-каналів провів розслідування та, як виявилося, фото профіля було узято з інтернету, сторінка створена напередодні публікації, але була заповнена дописами за більш старий період.

Інформацію з однаковою подачею одразу ж розповсюдили телеграм-канали («Украина Сейчас», «Украина 24/7», «Инсайдер UA», «БДСН»), а також ЗМІ («5 канал», «СТРАНА UA», «Сегодня», «Корреспондент», «24 канал», «Апостроф», «Фокус»). Зазначимо, що де-які ЗМІ вже видалили публікацію.

Схожу кампанію проводили і раніше (наприклад, публікація «Обозреватель»), де також фігурувала фірма “Гармаш”.

Слід зазначити, що будь-які м’які тканини (будь-то частини тіла щура чи черв’яки) будуть перемішані у кашу та розподілені по усьому куттеру і не будуть відрізнятись від звичайної текстури ковбаси. Будь-яких заяв до магазину чи Держпродспоживслужби написано не було.

Дивлячись на факти, можна зробити висновок про замовну фейкову новину від конкурента. Заяву про скоєне правопорушення вже передано на розгляд у Кіберполіцію.

У Асоціації “М’ясної галузі” закликали учасників ринку лише до чесної конкуренції та засудили поширення неправдивої інформації. А також галузева асоціація викриватиме фейки незалежно від того, хто їх розповсюджує, чи проти кого вони направлені.

НС_CIAB_АМГ

Асоціація “М’ясної галузі” та MeatNews закликають ЗМІ, що опублікували непідтверджену і неперевірену інформацію, що шкодить діловій репутації відомого в Україні виробника м’ясних виробів ПП Фірма «Гармаш» спростувати попередню інформацію, а також видалити її із своїх ресурсів.

Споживачам радимо повідомляти Держпродспоживслужбу, виробників або адміністрацію магазину, якщо у вас виникли підозри щодо якості придбаних м’ясних виробів.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *