promo-zsm
promo-zsm

CIAB: розблокування агроекспортного потенціалу України через захист свинарства від АЧС

pigcentre

12 лютого 2024 р провідний експерт з свинарства й м’ясної галузі ЄС Гілем Берсет (Guillem Burset, Франція/Іспанія) оприлюднив аналітику світового ринку для іспанського сектору свинарства, який лише всередині 1990х  «вирвався з тенет африканської чуми, а вже за якихось 5-6 років опинився на роздоріжжі: чи варто йому продовжувати рости в нескінченній гонці чи краще зупинитися?»

На сьогодні зрозуміло, що іспанський бізнес обрав саме гонку. Адже вже який рік поспіль іспанці б’ють рекорди у бізнесі свинарства: от і цей рік вони почали з рекордної середньої ваги туші, яка перевищила 95 кілограмів. Більше того, якщо збережеться минулорічний тренд щодо втрати віруленції збудника репродуктивно-респіраторного синдрому (РРСС, «головного кнута» іспанського свинарства до 2020 року), зокрема  – через «профілактичне вичищення свинарства» (за данською технологією), експерт прогнозує додаткові два мільйони забійного свинопоголів’я в кінці цього року для ринку ЕС, який, за його ж виразом, є «привілейованим островом у світових цінах на свинину» (адже в ЄС зараз продають поросят по ціні понад 100 євро за штуку…). Усе вказує на те, що в 2024 році загальний забій тварин у Іспанії буде дуже близьким до рекорду 2021 року – 58,6 млн. тварин. І це при тому, що США, Бразилія та Канада згорнули попередню «золоту декаду іспанської першості на китайському ринку». А також – за вірогідного ризику повторення минулорічного обвалу у м’ясній галузі Іспанії у період з квітня по липень. В останньому випадку д-р Берсет пропонує пильно стежити за розвитком ситуаці, зокрема у Східній Європі.

Значний інтерес для українського бізнесу становить аналіз д-ром Берсетом перетворень у структурі іспанського бізнесу, що супроводжували його героїчний поступ з розрухи від африканської чуми у 1980х до сучасного розквіту свинарства САМЕ У ПОЄДНАННІ З М’ЯСНОЮ ГАЛУЗЗЮ. Але на цьому доцільно зупинитися окремо! А в цій публікації ми хотіли б поділитися відчуттям причетності до биття пульсу розвитку іспанського свинарства, яке до ліквідації АЧС у 1994-96 роках знаходилося навіть у більшій скруті, ніж зараз українське. Адже у нас незрівняні у порівнянні з ними можливості розвитку кормових ресурсів, а про сучасні можливості моніторингу, а тим більше – вакцинопрофілактики АЧС, годі вже й казати. Проте іспанці дали людству дуже корисний досвід подолання того невблаганного лиха – АЧС. CIAB пропонує використати цей досвід на основі сучасних наукових розробок, технологій та організаційних підходів у серії вебінарів з підготовки інструкторів по вакцинопрофілактиці АЧС. Навчальний матеріал викладено у форматі викорінення АЧС в три етапи – 1) етап раннього запобігання спалахів АЧС у промисловому свинарстві на нормативній базі чинних методичних рекомендацій, розроблених науковцями НААН України; 2) етап викорінення АЧС на регіональному рівні – у свиногосподарствах та популяціях дикого кабана окремих регіонів (ензоотичних осередків); 3) викорінення АЧС на національному рівні з розблокуванням українського агроекспорту.

Ми впевнені, що в українського свинарства у тісній і глибокій  співпраці з м’ясною галуззю України все вийде не гірше ніж у іспанців!

В 2023 році з ініціативи Асоціації “Мʼясної галузі” та СІАВ вже створена Рада виробників і переробників мʼяса з метою просування експорту, насамперед, української свинини.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *