promo-zsm
promo-zsm

Продукція тваринництва займає лише 5% українського агроекспорту

Продукція тваринництва займає лише 5% українського агроекспорту

Агросектор за результатами 2021 року залишився однією із ключових галузей в зовнішньоекономічній діяльності України.

За минулий рік було експортовано агропродукції на загальну суму $27,8 млрд , що становить 41% загальноукраїнського експорту. В порівнянні з попереднім роком даний показник зріс на 25%, говориться у повідомленні асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

Найбільшу частку в українському експорті продукції АПК займає продукція рослинництва. В 2021 році на неї припадає $15,6 млрд або ж 56% загального експорту продукції АПК. Такого показника вдалося досягти за рахунок торгівлі зерновими культурами.

«Далі слідують жири і олії рослинного та тваринного походження, які були експортовані на загальну суму $7,1 млрд і становлять 25% українського експорту продукції АПК в 2021 році. В даному сегменті найбільше було експортовано соняшникової олії», — зазначають в УКАБ.

З сегменту готових продуктів торік було експортовано продукції на $3,8 млрд, що становить 14% українського експорту продукції АПК. Основу експорту склала макуха соняшника, яка йде як готовий корм для тварин.

«Найменша експортна виручка надійшла від галузі тваринництва. Так, в 2021 році було експортовано даної продукції на суму $1,4 млрд, що становить лише 5% загального експорту продукції АПК. Основою експорту продукції тваринництва стало м’ясо птиці», — додали в асоціації.

Щодо імпортних поставок в Україну агропромислової продукції, то імпортна виручка значно менша за експортну. Згідно даних, в 2021 році було імпортовано такої продукції на суму $7,7 млрд, що становить 11% всього українського імпорту. При цьому, спостерігається зростання в +19% порівняно до показника аграрного імпорту 2020 року.

Якщо розглядати структуру імпортних поставок продукції АПК, то найбільший обсяг надходить в вигляді готової продукції, якої минулого року було імпортовано на $3,6 млрд, що складає 46% імпортної виручки продукції АПК. Найбільше коштів було витрачено на поставки алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Далі по обсягам імпорту йде продукція рослинництва, виручка від якої в 2021 році склала $2,1 млрд, що на 7% вище аналогічного показника минулого року. В цьому сегменті найбільше імпортували фруктів та горіхів.

Обсяг імпорту продукції тваринництва в 2021 році становив $1,6 млрд, що складає 21% українського імпорту агропродукції. За результатами минулого року, серед всієї продукції тваринництва було найбільше імпортовано риби.

Найменший обсяг імпорту серед всіх сегментів АПК продемонстрували жири і олії тваринного та рослинного походження. В 2021 році було імпортовано даної продукції на $0,4 млрд. Найбільше було імпортовано за вказаний період пальмової олії.

«Загалом варто зазначити, що по всіх напрямках зовнішньої торгівлі спостерігається зростання виручки. Відбувається це як за рахунок збільшення обсягів торгівлі, так і за рахунок зростання цін на всі види продуктів харчування в світі», — підсумували в УКАБ.

Джерело: agroportal.ua.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *