promo-zsm
promo-zsm

У ВРУ ініціюють закон про торгівлю

У ВРУ ініціюють закон про торгівлю
НС_CIAB_АМГ

Сьогодні нагальним є ухвалення у парламенті закону про торгівлюзакон, що буде регламентувати ділові стосунки між рітейлом та виробником. Про це повідомив народний депутат України, член депутатської групи «Партія «За майбутнє», секретар Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Іван Чайківський.

Він додав, що сьогодні існує багато нарікань на зловживання у торгівлі.

«Не секрет, що за гроші українського товаровиробника рітейли закуповують за кордоном товари і їх продають в своїх мережах, тоді як український виробник змушений по місяцю і більше чекати розрахунків за поставлену продукцію в супермаркети чи інші магазини. Це треба просто зупинити. Як можна сьогодні за м’ясо, термін зберігання якого 3 дні – розтягувати період розрахунку до 90 днів? А подеколи ще довше. Як можна за хліб, термін зберігання якого 2 дні, платити протягом 120 днів? Виробник ці відтермінування з повернення коштів теж змушений закладати при формуванні ціни м’яса, яєць, борошна, олії. Торговельні мережі фактично за рахунок українських виробників беруть собі безвідсотковий кредит на власні оборотні потреби», — повідомив нардеп.

Він додав, що проєкт закону існував ще до роз’єднання Мінагрополітики, але він був далекий від реальної потреби ринку.

Тому зараз саме час його писати спільно з аграрними асоціаціями, урядом та депутатами. При цьому слід пам’ятати: опір його прийняттю буде шалений з боку тих же торгових мереж», — підсумував Іван Чайківський.

Джерело: agropolit.com.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *