promo-zsm
promo-zsm

Тарас Висоцький: Україна розглядає можливість відновлення експорту м’яса та м’ясної продукції до Китаю

Тарас Висоцький: Україна розглядає можливість відновлення експорту м’яса та м'ясної продукції до Китаю
pigcentre

Можливість відновлення та налагодження експорту українського мʼяса та мʼясної продукції до Китаю обговорили у липні на засіданні робочої групи “З питань розвитку м’ясної галузі” під головуванням першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України 

Тараса Висоцького.

«Ми спеціально зустрілися з профільним асоціацями та представниками Держпродспоживслужби перед поїздкою української офіційної делегації до Китаю, де обговорюватимуться деталі співпраці в частині експорту нашого м’яса, зокрема свинини. Нам важливо обговорити всі деталі між учасниками ринку, щоб це питання було вирішено результативно», – сказав Тарас Висоцький.

Для українських експортерів м’яса птиці, яловичини та свинини Китай є одним із найпривабливіших ринків. Цьому в підтвердження є той факт, що найбільша кількість заявок наших експортерів мʼяса на сьогоднішній день стосуються саме китайського ринку. Через ковід, війну співпраця в частині експорту яловичини була призупинена. Нині відбувається певне потепління в торговельних відносинах між Україною та Китаєм і список наших експортерів яловичини, свинини продовжує розширюватися. Також в порядку денному стоїть питання і щодо експорту м’яса птиці. 

Наразі відбувся обмін щодо ключових питань із китайською митницею для підготовки двосторонніх зустрічей між країнами, які відбудуться найближчим часом.

На засіданні робочої групи «З питань розвитку м’ясної галузі» у травні було підтримана міжгалузеву програму розвитку «Нове свинарство 2025», яку запропонувала Асоціація «М’ясної галузі». Програма має на меті створення сприятливих умов для збільшення поголів’я свиней в Україні в 4 рази – до 20 мільйонів голів (до показника початку 1991 року).

Нарощення поголів’я свиней сприятиме зміцненню мʼясної галузі України, забезпеченню продовольчої безпеки країни та здатне суттєво вирішити проблему з блокуванням експорту зернових та втрат рентабельності рослинництвом, переконані в галузевій асоціації.

Рентабельність свинарства в Україні вже рік тримається на рівні понад 200%. Галузь стала привабливою, насамперед, для внутрішніх інвесторів – підприємств рослинництва.
Це та інші питання інвестицій в свинарство будуть обговорені у вересні 2023 року на Форумі “Grain-Pork-Synergy” (Зерно-Свинина-Синергія), що ініціювала Асоціація “Мʼясної галузі”.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *