promo-zsm
promo-zsm

Скандал із імпортом м’яса в Британію: як продукти з Німеччини потрапили до країни попри заборону

pigcentre

М’ясо та молочні продукти з Німеччини продовжували ввозити до Великої Британії навіть після введення заборони на імпорт через спалах ящуру. Це викликало занепокоєння щодо ефективності прикордонного контролю країни та комунікації між урядом і службами перевірки.

Як працювали «діряві» механізми контролю?

Заборону на імпорт продуктів від чутливих тварин, зокрема свиней, ВРХ, овець і кіз, британський уряд запровадив 11 січня 2025 року, наступного дня після виявлення ящуру в стаді водяних буйволів неподалік Берліна. Однак система імпортних сповіщень IPAFFS запрацювала із затримкою у сім днів, що дозволило продукції з Німеччини продовжувати надходити на ринок.

Хелен Бакінгем, консультант із питань регулювання, зазначила, що ця ситуація оголила вразливість британського прикордонного контролю та відсутність належної комунікації. За її словами, місцеві органи влади самостійно вирішували, як діяти з виявленими німецькими товарами, не маючи чітких вказівок від уряду.

Ще шість днів після набуття чинності заборони товари могли проходити митницю без перевірок, скориставшись функцією «автоматичного схвалення» TODCOF, яка була частиною урядової операційної моделі прикордонного контролю (BTOM). Це означало, що навіть заборонені партії продукції могли ввозитися до Британії без фізичної інспекції.

Критика уряду та офіційна реакція Defra

Комітет з навколишнього середовища, продовольства та сільських справ (EFRA) розпочав розслідування цього інциденту, вказуючи на серйозні прогалини у прикордонному контролі Великої Британії.

Водночас Міністерство сільського господарства, продовольства та сільських справ Великої Британії (Defra) відкинуло звинувачення, заявивши, що інформація про затримку у тиждень є неправдивою.

За офіційною версією, обмеження на імпорт було введено негайно, а прикордонним органам наказали затримувати всі підозрілі партії товарів із Німеччини. Оновлення системи IPAFFS було завершено 15 січня, після чого прикордонні служби отримали розпорядження щодо перевірки та затримання вантажів.

У Defra також повідомили, що уряд працює над удосконаленням цифрових систем контролю вантажних перевезень (GVMS), аби уникнути подібних випадків у майбутньому.

Що далі?

Цей інцидент ще раз продемонстрував вразливість британського імпортного контролю після Brexit. Попри офіційні заяви уряду, факт залишається незаперечним: заборонена продукція з Німеччини опинилася на британському ринку. Це створює ризики не лише для споживачів, а й для всієї тваринницької галузі Великої Британії, яка може опинитися під загрозою нового спалаху ящуру.

Джерело

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *