promo-zsm
promo-zsm

Іспанія оголошує посилений захист від пташиного грипу

Іспанія оголошує посилений захист від пташиного грипу

У Каталонії оголосили про суворіші заходи біозахисту проти пташиного грипу, оскільки хвороба істотно вплинула на промисловий сектор в інших частинах Європи.

Каталонія посилила захист від високопатогенного пташиного грипу (HPAI), H5N1, після підтвердження наявності вірусу у п’яти диких птахів. Минулого місяця в країні були знайдені мертвими 4 лебеді та лелека. Цього тижня лабораторія IRTA-CReSA оприлюднила результати лабораторних досліджень, які підтверджують зараження вірусом H5N1.

Протягом останніх кількох років Іспанія не постраждала від спалахів пташиного грипу, і країна все ще має статус «вільної від пташиного грипу». Це означає, що вона може вільно експортувати птицю та продукти з птиці на треті ринки. Тим не менш, зараз вірус присутній на птахофабриках у Португалії та Франції та загрожує поширенню на територію Іспанії. 

В країні вжито більш жорстких заходів, зокрема заборона полювання на диких гусей або качок, закриття птахів на птахофабриках та охорона резервуарів з водою в цих господарствах, щоб вони не були доступні для диких птахів.

Що стосується Каталонії, то готується резолюція, в якій заходи біобезпеки екстраполюються на всі муніципалітети Каталонії. Ця постанова буде діяти з наступного дня після опублікування до 20 квітня.  Оскільки саме в цей період ризик є найбільшим через мігруючих птахів з півночі Європи.

Джерело: euromeatnews.com.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *