promo-zsm
promo-zsm

Новий випадок АЧС на Сумщині

pigcentre

За даними Держпродспоживслужби, у селі Грицини, Сумського району, було зафіксовано новий випадок африканської чуми свиней. На фермі ПП «Надь» 5 липня 2024 року загинули свині, що викликало занепокоєння у фермерів. Після проведення ветеринарного обстеження та лабораторних досліджень, було підтверджено наявність вірусу АЧС.

Державна надзвичайна протиепізоотична комісія наклала карантин на господарство та встановила зони захисту і спостереження. Згідно з чинним законодавством, проведено дезінфекцію приміщень і обмежено переміщення тварин. З метою запобігання поширенню інфекції, ферма здійснила відчуження та знищення уражених свиней.

Фахівці наголошують на необхідності дотримання санітарних та ветеринарних норм. Власники господарств мають забезпечити регулярну дезінфекцію приміщень, контроль здоров’я тварин та дотримання заходів біобезпеки. 

Хоча в Україні поки що не зареєстрована вакцина проти АЧС, її впровадження могло б стати важливим кроком у боротьбі з цією небезпечною хворобою. Вакцинація не лише знижує ризик поширення вірусу та зменшує економічні збитки у тваринництві, але й допомагає забезпечити більш стабільну рентабельність фермерських господарств.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *