promo-zsm
promo-zsm

АЧС на Фермі Данам, створений консорціум щодо можливості застосування вакцин проти АЧС в Україні

pigcentre

19.06.2024 року, територію ДП Ферми ДАНАМ у с. Новосілки Обухівського району Київської області оголосили епізоотичним вогнищем неблагополучного пункту по африканській чумі свиней – повідомляє Кагарлицька міська рада.

Уражене господарство повинне знищити все поголів’я свиней, що становить тисячі тварин. Про це повідомило Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Обухівського району. Відповідно до інформації на офіційному сайті компанії, свинокомплекс в рік вирощував 20 тисяч свиней.

В епізоотичному вогнищі проводяться заходи, направлені на локалізацію та недопущення поширення інфекції. На в’їзді до підприємства облаштували дезбар’єр та забезпечили чергування.

Місцева державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Обухівській райдержадміністрації встановила зону спостереження (нагляду) радіусом 10 км від місця епізоотичного вогнища.

Оголошенню АЧС на території одного з найбільших свинокомплексів Київщини передувало виявлення 10 червня в селі Горохове Кагарлицької МТГ на несанкціонованому сміттєзвалищі 9 туш свиней із приватного домогосподарства з підозрою на АЧС.

На Форумі «Зерно. Свині. Мʼясо – 2024» викоріненню АЧС в Україні була приділена особлива увага.

Микола Бабенко, керівник Центру підвищення ефективності в тваринництві та Асоціації «М’ясної галузі» повідомив про створення міжнародного консорціуму, який вже вивчає можливість застосування вакцин проти АЧС в Україні.

Про створення консорціуму для вивчення можливості застосування вакцин проти АЧС в Україні учасникам форуму також розповів Президент Європейського ветеринарного союзу Джейсон Олдіс. Зокрема пан Олдіс сказав:

АЧС має руйнівний вплив на чисельність свиней у всьому світі, і Україна не є винятком. Вірус становить значну загрозу для сектору свинарства, та є наріжним каменем аграрної економіки України. У відповідь на цю загрозу ми активно працюємо над створенням міжнародного консорціуму, який вивчатиме можливість застосування надійних та ефективних вакцин проти АЧС. Цей консорціум об’єднує експертів, дослідників та зацікавлені сторони з усього світу для вирішення значних проблем, пов’язаних з АЧС, включаючи відсутність вичерпної інформації, високу вартість інвестицій та необхідність міжнародної співпраці. За підтримки таких організацій, як Всесвітня організація охорони здоров’я тварин (ВООЗТ), ми так само, як ВООЗТ, зобов’язуємося працювати над життєво важливими захисними заходами для свинарства в Україні. 

Ця ініціатива не лише допоможе захистити майбутнє українського свинарства, а й зробить внесок у глобальну боротьбу з АЧС. Вакцина проти АЧС була розроблена і з успіхом застосовувалася у В’єтнамі, і нам вкрай важливо вивчити результати їхніх досліджень. Розуміючи успіхи та виклики, з якими зіткнулися у В’єтнамі, ми розробимо структуру для випробування вакцини, яка буде адаптована до унікальних потреб та обставин України

Запис всієї доповіді Президента Європейського ветеринарного союзу на Форумі «Зерно. Свині. Мʼясо – 2024» можна подивитися в записі .

Про шляхи викорінення АЧС в Україні читати більше 👇

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *