promo-zsm
promo-zsm

АЧС крокує Європою: Хорватія стала 23-ю країною Європи, що постраждала від вірусу африканської чуми свиней

АЧС крокує Європою: Хорватія стала 23-ю країною Європи, що постраждала від вірусу африканської чуми свиней
pigcentre

Лише через кілька днів після спалаху АЧС на невеликій фермі в Боснії і Герцеговині, повідомила про АЧС ще одна європейська країна – Хорватія.

Відтоді як в 2007 році в горах Кавказу генотип ІІ потрапив до Європи, Хорватія стала двадцять третьою країною Європи, що повідомила про вірус АЧС на своїй території.
В сусідній з нею Сербії спалахи вірусу АЧС фіксуються із серпня 2019 року. В останні роки повідомляли про випадки АЧС з різним рівнем тяжкості та поширеності і інші країни Південно-Східної Європи, зокрема Румунія, Болгарія та Греція.

Спалах АЧС на підприємстві здатен нанести значних економічних збитків чи навіть призвести до банкрутства, адже всіх заражених тварин має бути знищено. В Україні, в травні цього року, було зафіксовано АЧС в Кіровоградській області, а в 2022 році було зареєстровано 7 випадків хвороби. Ці цифри є лише офіційними даними, а фактична кількість може бути значно вищою, оскільки для уникнення збитків фермери часто нелегально продають інфікованих тварин, що призводить до ще швидшого поширення АЧС.

Зараз розпочато процес реєстрації та комерційне використання вакцини проти АЧС в країнах Азії та ЄС. Запущено процедуру реєстрації вакцини і в Україні – Керівник Асоціації “М’ясної галузі” Микола Бабенко погодив вигідні умови та підписав договір.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *