promo-zsm
promo-zsm

Оприлюднено закупівельні ціни на живих свиней на 10-16 липня  2023 року

pigcentre

Аналітичний відділ Асоціації «М’ясної галузі» повідомив прогноз закупівельних цін на 10-16 липня 2023 року: 80-81 грн/кг на свиней живою вагою.

Прогнозується, що ціна на свиней наступного тижня буде на рівні 80-81 грн/кг.

Завдяки наполегливій роботі Асоціації “М’ясної галузі” українські фермери нарешті отримають можливість перемогти найлютішого ворога свинарства – африканську чуму свиней! 

Вакцина проти АЧС в’єтнамської компанії AVAC Vietnam демонструє ефективність на рівні 95% при введенні свиням у віці 8 – 10 тижнів!  Результати випробувань показали, що у свиней не було побічних ефектів після вакцинації, всі тварини були в нормальному стані, і через 14 днів після вакцинації вірус не було виявлено. У контрольному стаді не було антитіл, у той час як у вакцинованому – через 14 днів антитіл було 40%, а через 28 днів – 95%.

Зараз розпочато процес реєстрації та комерційне використання вакцини проти АЧС в країнах Азії та ЄС. Запущено процедуру реєстрації вакцини і в Україні – Керівник Асоціації “М’ясної галузі” Микола Бабенко погодив вигідні умови та підписав договір.

Спалах АЧС на підприємстві здатен нанести значних економічних збитків чи навіть призвести до банкрутства, адже всіх заражених тварин має бути знищено. В Україні, в травні цього року, було зафіксовано  АЧС в Кіровоградській області, а в 2022 році було зареєстровано 7 випадків хвороби. Ці цифри є лише офіційними даними, а фактична кількість може бути значно вищою, оскільки  для уникнення збитків фермери часто нелегально продають інфікованих тварин, що призводить до ще швидшого поширення АЧС. 

На німецькій біржі VEZG на наступний тиждень ціни на напівтуші кондиційних свиней – 2,50  євро/кг (99,61 грн/кг), на напівтуші свиноматок – 1,88 євро/кг (74,91 грн/кг). Ціни вказані без ПДВ.

На польській біржі CennikRolnicze середня ціна на живих свиней – 9,00 злотих/кг (80,08 грн/кг). Діапазон цін на живих свиней: 8,50 – 9,80 злотих/кг (75,63 – 87,2 грн/кг).

Джерело: Євростат

Динаміка цін у світі:
🟨 2,49 €/кг (0%) у ЄС
🟢 1,50 €/кг (3%) у Бразилії
🔻 1,89 €/кг (-1%) у США
🟢 1,33 €/кг (4%) у Канаді

Усі ціни вказані за забійну вагу.

Довідково

Щотижня Асоціація “М’ясної галузі” готує аналітичний прогноз закупівельних цін на живих свиней забійних кондицій, який оприлюднює на сайті асоціації та надсилає всім зацікавленим.

Прогноз базується на оцінці поточного рівня споживання свинини, змін у структурі попиту та пропозиції, вагомих чинників, які визначають стан м’ясної галузі (сезонні коливання, надходження імпорту, зміни валютних курсів тощо).Прогнозні ціни акумулюють статистичну інформацію щодо цінової динаміки на ринку та слугують орієнтиром для м’ясопереробних підприємств і свинокомплексів.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *