promo-zsm
promo-zsm

Оприлюднено закупівельні ціни на живих свиней на 26 червня – 02 липня  2023 року

Оприлюднено закупівельні ціни на живих свиней на 26 червня - 02 липня 2023 року
pigcentre

Аналітичний відділ Асоціації «М’ясної галузі» повідомив прогноз закупівельних цін на 26 червня – 02 липня 2023 року: 82-83 грн/кг на свиней живою вагою.

Прогнозується, що ціна на свиней наступного тижня буде на рівні 82-83 грн/кг.

2023 рік – переломний для українського свинарства, рік, коли воно нарешті буде розблоковано і почне розвиватись, а Україна може стати одним з найпотужніших на глобальному ринку постачальників м’яса та продукції з високою доданою вартістю, а допоможе в цьому реалізація міжгалузевої програми розвитку «Нове свинарство 2025».

«Нове свинарство 2025» – це спільний проєкт Асоціації «М’ясної галузі» та ТОВ «Центр підвищення ефективності в тваринництві», який передбачає збільшення поголів’я свиней в Україні до рівня 1991 року, що становить близько 20 мільйонів голів (зараз кількість свиней в Україні оцінюється на рівні 5 мільйонів голів). Однак, завдання програми не обмежується лише збільшенням поголів’я, її основна мета – зробити українське свинарство разом з м’ясною галуззю інвестиційно привабливими. Метою програми також є позиціонування України як провідного світового експортера свинини.

Успішна реалізація міжгалузевої програми розвитку “Нове свинарство-2025” вирішує і проблему заблокованого зерна в Україні – збільшене до 20 мільйонів свиней поголів’я споживатиме надлишкове зерно, збільшуючи внутрішнє споживання зернових до 10 млн тонн, що в умовах блокування експорту зерна забезпечує альтернативний внутрішній ринок збуту зернових без втрати прибутку на логістиці. На логістику кожної тонни зернових аграрії витрачають близько 200 євро, а це значить, що 2 млрд євро можуть залишатись в Україні!

Додатково до них, через світовий ріст цін на свинину Україна заробила б в 2022 році – 2-3 млрд євро, в 2023 році – 3-4 млрд євро, в 2025 році – 6 млрд євро!

Завдяки «Новому свинарству 2025» українці отримають доступні ціни на м’ясо, а підприємці – можливість експортувати на глобальний ринок 2 млн тонн свинини, що забезпечить високий і стабільний прибуток всьому ланцюгу, підвищить престижність та рівень оплати роботи в свинарстві.

Ми віримо в Україну – прогресивну та економічно розвинену державу, і переконані, що м’ясна галузь,  разом зі свинарством, зараз мають активно розвиватись, щоб підтримувати економіку України, навіть, в умовах війни. 

На німецькій біржі VEZG на наступний тиждень ціни на напівтуші кондиційних свиней – 2,43  євро/кг (97,65 грн/кг), на напівтуші свиноматок – 1,83 євро/кг (73,54 грн/кг). Ціни вказані без ПДВ.

На польській біржі CennikRolnicze середня ціна на живих свиней – 8,89 злотих/кг (80,75 грн/кг). Діапазон цін на живих свиней: 8,30 – 9,80 злотих/кг (75,39 – 89,01 грн/кг).

Джерело: Євростат

Динаміка цін у світі:
🟨 2,47 €/кг (0%) у ЄС
🟢 1,38 €/кг (2%) у Бразилії
🟨 1,87 €/кг (0%) у США
🟢 1,25 €/кг (3%) у Канаді

Усі ціни вказані за забійну вагу.

Довідково

Щотижня Асоціація “М’ясної галузі” готує аналітичний прогноз закупівельних цін на живих свиней забійних кондицій, який оприлюднює на сайті асоціації та надсилає всім зацікавленим.

Прогноз базується на оцінці поточного рівня споживання свинини, змін у структурі попиту та пропозиції, вагомих чинників, які визначають стан м’ясної галузі (сезонні коливання, надходження імпорту, зміни валютних курсів тощо).

Прогнозні ціни акумулюють статистичну інформацію щодо цінової динаміки на ринку та слугують орієнтиром для м’ясопереробних підприємств і свинокомплексів.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *